Yüzüncü Yıl Üniversitesi HakkındaDoğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Van ilimizde Yüksek Öğrenim hizmetlerine 1982 yılından beri aralıksız devam eden Viagra Professional purchase Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarihçesi iletişim bilgileri eğitim faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapacağız. Geçmişi oldukça eski olan eğitim kurumu bugün Türkiye’nin sayılı çöktü Yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır. Atatürk’ün girişimleriyle 1927 yılında Van’da bir Yüksek Öğretim Kurumu açılması düşüncesi 1951 yıllarında uzun Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleşmiştir bağımsız olarak Van’da bir devlet üniversitesi açılması ise 1982 yılına tekabul etmiştir. Eğitim Kurumu bugün itibariyle Van Gölü’ne yakın bir yerde kurularak Türk gençliğine hizmet vermektedir. Dört tane Enstitüsü 14 tane Fakültesi 11 tane Yüksekokul ve 19 tane Araştırma Uygulama Merkezi ile Van iline 15 kilometre uzaklıkta Kampüs içinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde Yüksek Öğrenim hizmetlerinden faydalanmak isteyen gençlere önemli fırsatlar sunan üniversite ihtiyacı karşılayacak hemen hemen bütün programları sahiptir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi bölümleri

Fakülteler; veterinerlik, Ziraat, Tıp, Su Ürünleri, mühendislik-mimarlık ilahiyat İktisadi ve İdari Bilimler en güzel sanatlar işletme eğitim Eczacılık edebiyat diş hekimliği ve Denizcilik Fakültesi olduğunu duyunca sizler de ihtiyacınız olan bütün bölümlerin olduğunu hemen anlayacaksınız.

Yüksekokullar; Yabancı Diller, Van Sağlık Yüksekokulu, Türk müziği Devlet Konservatuvarı, Turizm ve Otelcilik, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Enstitüler; yaşayan diller, sosyal bilimler sağlık bilimleri fen bilimleri eğitim bilimleri

fluoxetineMeslek yüksekokulları; Van Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Van Meslek Yüksekokulu,  Van güvenlik meslek yüksekokulu, Özalp Meslek Yüksekokulu, Muradiye Meslek Yüksekokulu, İlahiyat Meslek Yüksekokulu Gevaş Meslek Yüksekokulu, Erciş Meslek Yüksekokulu, Başkale Meslek Yüksekokulu

Değişim programları; Mevlana programı, Farabi değişim programı, Erasmus değişim programı olarak hizmet vermektedir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi iletişim bilgileri

Kurumun sosyal medya hesapları Twitter, Facebook, Google Plus ve YouTube kanalı ile iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca Yüzüncü Yıl Üniversitesi telefon numarası 0432 225 17 01 02 03 04 05 olarak aranabilir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası 0 432 225 10 91 bütün konularda bilgi almak merak edilenlerin sorulması destek almak amacıyla kurumun telefon numaraları aranabilir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 444 50 65 olarak arandı takdirde sizlere gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Türkiye’nin saygın, köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi hakkında görüş ve önerilerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

purchase amoxil

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 386 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status