Yıldız Teknik Üniversitesi HakkındaGeçmişi 1911 yıllarına kadar uzanan Yıldız Teknik Üniversitesi eğitim faaliyetleri, tarihçesi, iletişim bilgileri, hizmetleri hakkında bilgilendirme yapacağız. İlk kuruluşu ecol de kondüktör yani kondüktör mektebi olarak açılan kurum 937 yılında İstanbul Teknik Okulu olarak hizmet vermiştir. Daha sonra 1969 1982 yılları arasında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi olarak önemli Mimarlar ve Mühendisler yetiştirmiştir. 1992 yılında bugünkü adını alan Eğitim Kurumu Türkiye’nin köklü saygın üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversitenin adının teknik olması doğal olarak teknik bölümlerin fazla olması sebebiyle verilmiştir. Bazı bölümlerini yeni açılan üniversitelere vermiş olsa da bugün iki tane enstitü, iki tane Meslek Yüksekokulu, bir tane Yabancı Diller Yüksekokulu, 10 tane Fakültesi ile 23 binden fazla öğrenciye eğitim öğretim hizmeti veren Yıldız Teknik Üniversitesi gerçekten Yıldızlar mezun etmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Sürekli olarak kendisini yenileyen eğitim kurumu evrensel değerlere gönül vermiş, kendini yaşam boyu öğrenmeye adamış bireyler yetiştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Sentez ve analiz yapabilen girişimci sorgulayıcı ahlaki değerlere önem veren ekip çalışmasına uyum sağlayan bireyler yetiştirmektedir. Uluslararası ve ulusal dayanışma ve işbirliği düşüncesiyle toplumun gelişmesine ve yaşam standartlarının yükseltilmesine bilimsel ve teknolojik araştırmalar ışığında öncülük eden önemli bir Yükseköğretim kurumu olduğunu söylemeye gerek yok.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi iletişim bilgileri

3 adet yerleşkesi bulunan eğitim kurumunun telefon numaralarını sizlere sırasıyla verelim.

Ayazağa Kampüsü telefon numarası 0212 285 0530Davutpaşa Kampüsü 0212 383 70 70

Yıldız Kampüsü telefon numarası 0212 383 70 70 şeklinde alınarak gerekli bilgi sahibi olmalıdır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Tel no

Yıldız Teknik Üniversitesi Türkiye’nin ve İstanbul’un önemli kurumları arasında yerini almıştır. Bilimsel araştırmalara değer veren çalışmaları ile dikkat çeken kurum Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ile de adından söz ettirmektedir. Teknopark iletişim bilgileri kullanılarak iş başvurusunda bulunabilir. 0212 483 70 00 ya da 0212 671 49 93 numaralı telefonları arayarak Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark öyle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin adayı öğrencilerin, personelin, endüstriyel ilişkilerde kullanılmak üzere verdiğiniz telefon numaralarının kullanılarak gerekli ihaleler endüstriyel ilişkiler, teknoloji transferleri Teknopark çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yıldız Teknik Üniversitesi web sitesi aracılığı ile de gerekli bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz üniversitenin kullanışlı Web sitesinin sizlere gerekli desteği sağlayacağını bilmelisiniz. Özellikle aday öğrencilerin eğitim kurumunun çalışmalarını tanıtımına kariyer geliştirme hakkındaki barınma burs öğrenci ofisleri gibi konularda bilgi alabileceklerini hatırlatalım.

Yıldız Teknik Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Köklü teknik üniversitelerden biri olan Eğitim Kurumu ile ilgili görüş öneri eleştiri ve düşüncelerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Muş Alparslan Üniversitesi Hakkında başlıklı makalemizde Muş Alparslan Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Muş Alparslan Üniversitesi iletişim bilgileri ve Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 526 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status