Türk Alman Üniversitesi2014 yılında İstanbul’da Alman Federal Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan bir anlaşma sonucunda Türk Yükseköğretim mevzuatına uygun olarak hizmete açılan Türk Alman Üniversitesi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Alman ve Türk Yükseköğretim müfredatının kazanım ve başarılarını öğretmek ve araştırmak amacıyla iki ülke arasında kültürel ekonomik ve bilimsel işbirliğine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Aslında bir araştırma üniversitesi olarak söylenebilir. Türk ve Alman yüksek öğretim sisteminin en iyi şekilde harmanlanarak geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla hizmete açılan ücretsiz bir devlet üniversitesidir. Türk Alman Üniversitesi doğal olarak çok dilli bir yükseköğretim kurumudur.

Türk-Alman Üniversitesi Hakkında

Üniversitede eğitim lisansüstü programlarda bölümün özelliklerine göre İngilizce ya da Almanca olarak verilmektedir. Ancak lisans programlarının çoğunda eğitim dili Almancadır. Mezun olanlara çift özelliği bulunan Alman ve Türk üniversitelerinden mezun gibi görülen bir diploma verilecektir. Eğitim Kurumu henüz çok yenidir. Türk Alman Üniversitesi’nden eğitim görmek için Almanca bilme zorunluluğu yoktur bir yıl hazırlık okunarak Almanca öğrenmek gerekmektedir. Elbette Almanca bilenler seviye dil sınavına girmek zorunda değildir doğrudan üniversitenin eğitiminden faydalanabilir. Eğitim Kurumu çok yeni olduğu için gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra açıklamalar web sitesi aracılığıyla ilgilenen öğrencilere duyurulacaktır.Türk Alman Üniversitesi iletişim bilgileri

Eğitim kurumunun adresi, Şahinkaya Caddesi Numara 86 Beykoz İstanbul

Türk Alman Üniversitesi telefon numarası 0216 333 30 00

Faks numarası 0216 333 30 38

Sizler de Eğitim Kurumu hakkında bilgi almak amacıyla iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz eğitim kurumunun web sitesi de Türkçe ve Almanca olarak hazırlanmıştır.

Üniversitenin akademik birimleri 5 tane fakülte, iki tane enstitü, bir tane Yabancı Diller Yüksekokulu, 3 tane de eğitim ve araştırma merkezi bulunmaktadır.

Kütüphanesi öğrencilere gerekli hizmeti vermek amacıyla en iyi şekilde dizayn edilmiştir. Türk Alman Üniversitesi kütüphane telefon numarası 0216 333 30 70 olduğunu söyleyebiliriz. Facebook ve Twitter hesaplarından da güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kütüphanenin çalışma saatleri saat 8 .15 – 16 .45 arasındadır. Pazartesi salı çarşamba ve perşembe günleri ise kütüphane saat 19’a kadar açıktır.

Çift özelliği bulunan bir diploma sahibi olmak istiyorsanız Türk Alman Üniversitesi hakkında iyice araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Sizlere Avrupa’da eğitim fırsatlarının çalışma imkânlarından da faydalanma hizmeti veren üniversitesi hakkında kısa bilgilendirme yaptık.  Umut ediyoruz ki hayalinizdeki Yüksek Öğrenim hizmetlerinden faydalanırsınız.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 528 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status