Tüketici hakları telefon numarası kaçTüketimin çığ gibi büyüdüğü çağımızda bazen istenmeyen durumlar ile karşılaşıldığı zaman tüketici hakları telefon numarası kaç arayıp haklarımı öğreneceğim, diye düşünenler için hazırladığımız yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Tüketici her zaman haklıdır. Unutmayınız, çekinmeyiniz ve mutlaka sizi koruyan bu mahkemelere müracaat etmekten gelip durmayın. Aksi takdirde satıcılar haklı olacak ve sizin paralarınızı haksız yere cebinizden almış olacaklardır.

HANGİ DURUMDA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE GİDİLİR

 • Eğer aldığınız hizmet ya da üründe ayıplı kusurlu bir durum varsa
 • Servis sağlayıcı satıcı ile aranızda imzaladığınız sözleşmede haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız
 • Taksitli olarak aldığınız hizmet ya da ürünlerde erken ödeme yaptığınız halde erken ödeme indirimi yapılmıyorsa
 • Satın aldığınız tatil paket turları sözleşmesinde yanlışlık yapılıyorsa
 • Herhangi bir malın ön ödemeli olarak aldığınız üründe gecikme yaşanıyorsa
 • Tüketici finans kuruluşu banka ile imzaladığınız kredi erken kapatma sözleşme hükümleri aleyhinize bir durum söz konusuysa
 • Herhangi bir yere abonelik sözleşmesi imzaladığınız zaman aleyhinize bir durum gelişiyorsa

tüketici hakları olduğunu unutmayınız bütün bunlarla karşı sizleri koruyacak olan Tüketici Hakem Heyeti ve tüketici mahkemesine başvuru yapmanız gerekir.Böyle durumlarda nasıl davranılacağını bilmiyorsanız tüketici hakları telefon numarası kaç, Tüketici haklarına nasıl başvurabilirim, diye merak edebilirsiniz sizlere tüketici hakları telefon numarasının 0312 417 93 34 olduğunu söyleyelim. Buradan itiraz etme usulleri yapmanız gerekenleri sorup öğrenebilirsiniz.KAC

 Tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemelerine nasıl başvuru yapılır

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanundan yola çıkılarak çözüm yerlerinin tüketici hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri olduğunu söyleyelim. İlçelerde Kaymakamlık bünyesinde tüketici hakem heyetleri bulunmaktadır. Eğer bir şehirde yaşıyorsanız tüketici hakem heyetine, ilçelerde lise Kaymakamlık bünyesindeki oluşturulan ilçe hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz. Tüketici mahkemeleri Türkiye’de İstanbul Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Samsun, Bursa, Mersin, Konya, Eskişehir ve Kayseri‘de bulunmaktadır.

Ayrıca il ve ilçelerde Tüketici Mahkemesi sıfatı yürüten Asliye Hukuk mahkemelerine müracaat yapılabilir. Her türlü bilgi soru öneri için Tüketici Hakem Heyeti telefon numarası aranarak sorulabilir. Çünkü tüketici asla mağdur edilmemelidir ve korunmalıdır. Bu durum yasa ile de koruma altına alınmıştır .Tüketici Mahkemesi telefon numarası ile gerekli bilgilere kolayca öğrenebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü alım satım işlerinde yaşanan problemler de buraya danışmadan iş yapmayınız.

Bir önceki yazımız olan TC Kimlik Numarası Kaç Rakamdan Oluşur? başlıklı makalemizde TC kimlik no, TC kimlik no kaç sayıdan oluşur ve TC kimlik numarası kaç hanelidir hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 1964 kere okundu.
 • Site Yorum

5 adet yorum var.

 1. yasemin dedi ki:

  ben hiç bir şey anlamadım

 2. Refia dedi ki:

  Merhaba bilgiler için teşekkürler. Benim şikayetimi dinleyip bana yol gösterecek diye umut ettiğim tüketici haklarını ve onlara ulaşabilmemiz için tahsis edilmiş telefonlarına nasıl ulasamadigimi yazmak istiyorum. Saat 10.00 dan saat 11.30 a kadar aralıksız olarak tüketici haklarına ait üç numarayı aradım. İadesi kabul edilmeyen urunumle ilgili sıkıntılarım ve kizginlik vardı. Vardı diyorum çünkü şu an türetici haklarına olan kizginlik çok daha fazla. Numaralar şunlar. 0312 417 9334……..0312 419 3774……0312 425 1529 Şimdi soruyorum ürünü almaktan cayma hakkım olduğunu bildigim halde iade kabul etmeyen satıcı mı yoksa tüketici haklarına başvururum haaaa diyerek kendimi kandirdigim ama telefonu bile açmayan unvaninin başka bir şey olması daha uygun olacak tuketici hakları mi yoksa ben mi???

  • NUMARA dedi ki:

   Tüketicileri temsil ettiğini düşündüğümüz kişilerin böyle bir tutum içinde olacağını sanmıyoruz. Eğer ki dediğiniz gibi ilgisizlik varsa dernek üyeleri konuyu araştırsın deriz.

 3. Hasan Diker dedi ki:

  20 eylulde anadolu jet firmasindan 4 bilet aldim PNR NO-T8NUØ bilet no 2352193964713-14-15-16 dort bilet sonrasinda iptal etmek zorunda kaldim hesabimdan tek cekim yapilmasina ragmen iade islemini THY yapti fakat 931 liralik mevlayi 5 taksitle hesabima yatirma yoluna gittiler 3 taksit yatti geriye kalan 2 taksidi durdurdular magdur degil perisan ettiler musteri temsilcisini ariyorum 3 tane hattan hatta aktardilar sonuncusu ise online basvuru yapmami soyledi bu ne istir arkadas THYbunu yaparsa diger firmalar ne yapar acaba .

 4. Naciye dedi ki:

  Merhaba a101 mağazasından 28.01.2015 tarihinde katı meyve sıkacagı almıştım ama hıc bir darbe olmadığı halde bozuldu 30 ekim 2016 tarihinde garanti kapsamında a101 mağazasına teslim ettim 20 iş günü içinde bana teslim edilmesi gerekir işleyiş gereği ama katı meyve sıkacagı hala bana getirilmedi mağazaya soruyorum haber yok deniliyor bu nasıl bir sorumsuzluk konu ile ilgilenılmesini bekliyorum ve hala yapılnadıgsa yeni katı meyve sıkacagı istiyorum işkeyiş gereği bunun yapılması gerekir yardımlarınıza

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status