TC kimlik numarasıyla e-devlet sistemine nasıl giriş yapılır?TC kimlik numarası ile e-devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

Günümüzde internetin hayatın her alanında kullanılması ile birlikte kamu kurumları da bütün hizmetlerini e-devlet platformuna taşımaya başladı. Böyle olunca hizmetin vatandaşın ayağına çok kısa sürede ulaşması için e-devlet sistemine TC kimlik numarası ile giriş yaparak kolayca işlemler bitirilmektedir.

e devlet

e devlet

e-devlet sistemine TC kimlik numarası ile nasıl girilir

Sizler için yaptığımız inceleme yazısında devletin hazırladığı e-devlet sistemine girebilmek için bu sistem içinde bulunan bütün kurumların verdiği online hizmetten yararlanma hakkının olduğunu hatırlatalım. Günümüzde ihtiyaçların acil bir şekilde karşılanabilmesi için e-devlet platformu oldukça hızlı ve sorunsuz hizmet vermektedir. İnternetin bulunduğu her ortamda e devlet sistemine girerek emeklilik ile ilgili bilgilerinizi prim ödeme gün sayısını savcılıkta ya da mahkemede olan sorunlarınızı ya da diğer kurumlarla ilgili her türlü konuyu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

e-devlet girişi nasıl yapılır

e-devlet sisteme giriş yapabilmek oldukça kolaydır. Size özgü bir şifreyi kullanarak bu platformdan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları faydalanabilmektedir.e devlet şifresi nereden alınır

e-devlet şifresi bütün postanelerden temin edilebilmektedir. Aldığınız edevlet şifresi ile bütün devlet kurumlarına hızlıca erişim sağlayarak vatandaşlık haklarımızı kolayca kullanabilirsiniz. Böylece bütün kurumların yapılarını işleyişlerini kolayca öğrenirsiniz. Bütün işlemler karmaşık olarak değil, Net, sade, vatandaşın anlayacağı şekilde hazırlanmıştır.

e-devlet şifresi aldıktan sonra PTT tarafından aldığını şifreyi sisteme ilk giriş yaptığınızda değiştirmeniz istenecektir. Türkiye’deki bütün PTT şubelerinden kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız halinde sadece 2 TL karşılığında size bir kereye mahsus e devlet şifresi verilecektir. e-devlet şifresi kişiye özeldir. Bu sebeple kapalı bir Zarf içinde verilmektedir. Eğer e-devlet şifrenizi unutursanız ya da kaybederseniz tekrar herhangi bir PTT şubesinden tekrar şifre alabilirsiniz, ancak bu sefer 4 TL ödemeniz gerekecektir.

e-devlet sisteme ilk giriş nasıl yapılır

PTT den aldığınız size özgü şifreniz ile internet bulunan bir ortamdan e devlet sitesine giriş yapınız. Daha sonra sizden T.C kimlik numaranı ve e devlet şifresinin yazılması istenecektir. Böylece giriş yaptıktan sonra Türkiye’deki sisteme dahil olan bütün kamu kurumlarına girerek bütün işlemlerinizi oturduğumuz yerden yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pepsi Cola telefon numarası başlıklı makalemizde Pepsi Cola, Pepsi Cola Müşteri Hizmetleri telefon numarası ve pepsi kola telefonu kaç hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 868 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. LEVENT dedi ki:

    Tc kimlik numarası girecem

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status