Sinop ÜniversitesiTürkiye’nin en Kuzey noktasında yer alan ilimizde faaliyet gösteren ve “Kuzeyden Parlayan Yıldız” sloganı ile gençlere Yüksek Öğrenim kız fırsatı veren Sinop Üniversitesi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. 2007 yılında kurulan eğitim kurumu toplamda 10 binden fazla öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vermektedir. 3700 civarında normal örgün eğitim ile fakültelerde okuyan öğrenciler bin civarında yüksek okullarda eğitim alan 4500 den fazla Meslek Yüksekokulu öğrencisi 375 civarında enstitü fırsatından faydalanan öğrenci de 300’e yakın Pedagojik formasyon eğitimi alan öğrencisiyle önemli bir üniversite olduğunu söyleyebiliriz.

Sinop Üniversitesi bölümleri

Fakülteler

Güzel Sanatlar, Spor bilimleri, mühendislik ve mimarlık, İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim Fakültesi, ilahiyat fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi

Enstitüler

Sosyal bilimler ve fen bilimleri

Yüksek okullar

Yabancı Diller, Turizm işletmeciliği ve otelcilik ve Sağlık Yüksekokulu

Araştırma ve uygulama merkezleri

İslami ilimler Uygulama ve Araştırma, Uluslararası ilişkiler Uygulama ve Araştırma, Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma, kadın çalışmaları Uygulama ve Araştırma, Sualtı Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Türk devletleri dost ve akraba toplulukları Uygulama ve Araştırma, enerji Uygulama ve Araştırma Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma bilimsel ve teknolojik araştırmalar Uygulama ve Araştırma çocuk eğitimi ve Araştırma Uygulama Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma merkezleri

Sinop Üniversitesi iletişim bilgileri

Kurumun adresi, Korucuk Köyü trafo Mahallesi Numara 36 Merkez SinopFaks numarası 0 368 271 58 06

Telefon numarası 0368 271 57 57

Sinop ilimizin plakası 57 olduğu için kurumun telefon numarasının son rakamları da 57 57 şeklinde bitmektedir.

Sinop Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Her türlü konu hakkında bilgi almak amacıyla aramanız gereken Numara 0 368 271 57 57 olduğunu not edin. Böylece öğrenci işleri fakülteler bölümler birimler Araştırma merkezleri eğitim Kurumu’nun öğrencilere sağladığı fırsatlar hakkında bilgi almak amacıyla bu telefonu arayabilirsiniz.

Üniversitede yeni Kampüs projesi çalışmaları devam etmektedir. Konu ile ilgili bilgi almak ya da Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli hakkında bilgi almak araştırma gemisi ile ilgili Merak ettiğiniz konularda bilgilenmek amacıyla Sinop Üniversitesi web sitesi de sizlere yardımcı olacaktır. Sinop Üniversitesi genç üniversite arasında yer almaktadır. Puanları çok yüksek değildir. Orta düzeyde puana sahip olan öğrencilerin rahatlıkla Yüksek Öğrenim faaliyetlerinden faydalanabileceği bir eğitim kurumudur.

Sinop Üniversitesi telefon numarası

Şehir Karadeniz’in en güzel illerinden birisidir. Eğitim Kurumu hakkında bilgi almak amacıyla öncelikle web sitesini incelemeniz de fayda var. Sinop Üniversitesi taban puanları, katkı payı öğrenim ücreti akademik takvim faaliyet raporları ve diğer konularla ilgili sizlere gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Eğer intibak ya da yatay geçiş ile ilgili bilgi almak istiyorsanız da Sinop Üniversitesi telefon numarası aranarak siz bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 546 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status