Siirt Üniversitesi HakkındaSiirt Üniversitesi hakkında bilgi paylaşımı yapıyoruz. Eğitim dili Türkçe olan devlet üniversiteleri arasında oldukça yeni Eğitim Kurumu Siirt Üniversitesi hakkında sizlere bilgilendirme yapacağız. 7500 civarında öğrencisi 400 civarında akademik personeli 250 civarında idari personeli bulunan eğitim kurumunda, üç tane enstitü, üç tane yüksekokul, 4 tane meslek yüksekokulu, 7 tane fakülte ve yedi tanede Araştırma Uygulama Merkezi hizmet vermektedir. Siirt ilimizde Yüksek Öğrenim faaliyetlerine destek veren kurum gerekli çalışmalarını yaparak bölüm ve program sayısını arttırmak için çaba harcamaktadır. 2007 yılında kurulan eğitim kurumu geçmişi Siirt eğitim Yüksekokulu’na dayanmaktadır. Üniversitede yeni ihtiyaca cevap verecek bölüm ve programlar açılmaya devam etmektedir. Kurumun Misyonu, Evrensel değerler çerçevesinde beceri, birikim ve bilginin öncelikle bölgenin ekonomik yapısını değiştirmek amacıyla kültürel sosyal ve sportif gelişmelerle birlikte ahlaki değerlere hassas, araştırmacı paylaşımcı ve mesleki yönden etkin fertler yetiştirmektir. Aynı zamanda öğretim ve eğitim kalitesi ile tanınan ulusal ve yerel problemlerin çözümüne yönelik toplumun ve sanayinin temsilcileri ile çalışmalar yaparak toplam kalite yönetimi ile evrensel değerlere saygılı bir eğitim kurumu olmak için çalışmaktır.

Siirt Üniversitesi iletişim bilgileri

Eğitim kurumunun adresi, Batman yolu onuncu kilometre Siirt Türkiye

Faks numarası 0484 223 19 98

Siirt Üniversitesi telefon numarası 0 484 212 11 11 kurumun çalışmalarını Facebook ve Twitter sosyal medya hesapları aracılığıyla da takip edebilirsiniz Ayrıca üniversitenin web sitesi aracılığıyla iletmek istediğiniz mesajları iletişim formu aracılığıyla iletme imkanımız da bulunmaktadır oldukça güzel bir web sitesi ile sizlere gerekli bilgilendirme yapılmaktadır.

Siirt Üniversitesi bölümleri

Fakültelerİletişim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat fakültesi, mühendislik-mimarlık fakültesi, veteriner ve ziraat Fakültesi bulunmaktadır.

Meslek yüksekokulları

Teknik Bilimler sosyal bilimler Sağlık Hizmetleri Kurtalan ve Eruh meslek yüksekokullarıdır.

Yüksekokullar

Yabancı Diller turizm işletmeciliği ve otelcilik Siirt Sağlık Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Enstitü olarak ise,

Yaşayan diller sosyal bilimler Sağlık Bilimleri ve fen bilimleri enstitüleri bulunmaktadır.

Siirt Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Kurumun idari yapısı akademik birimleri öğrenci işleri uluslararası programlar ve diğer konular hakkında bilgi almak amacıyla Siirt Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 0484 212 11 11 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Mevlana Değişim Programı, Erasmus, Farabi değişim programı, yabancı uyruklu öğrencilerin yapması gerekenler, öğrencilerin akademik takvim, yemek listesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve öğrenci otomasyonu gibi konular hakkında bilgi almak için kurumun Siirt Üni iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesapları da sizlere yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 530 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status