Selçuk Üniversitesi İletişim BilgileriSelçuk Üniversitesi iletişim bilgileri eğitim faaliyetleri, hizmetleri, Selçuk Üniversitesi telefon numarası ve tarihçesi hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. İlk kez 1955 yılında Konya’da bir üniversite açılması gündeme gelmiş, ancak gerekli çalışmaların sonuçsuz kalması ile 1962 de Selçuk Eğitim Enstitüsü ve Yüksek İslam Enstitüsü ile ilk üniversite girişimi yapılmıştır. 1968 de Konya’da üniversite kurulması ağırlık kazanmış ve mühendislik-mimarlık fakültesi ile 1971 yılında nihayet  Mimarlık Mühendislik Akademisi ünvanı ile ilk üniversite adımları atılmış oldu. Aslında bu yapılan çalışmalar üniversitenin başlangıç aşamasını teşkil ediyordu. Resmi başlangıç tarihi 1975 yılına tekabül etmektedir. İlk eğitim öğretim faaliyetleri de 1976-77 yılında başlamıştır. O zamanlar iki tane fakülte 7 tane bölüm ve 327 öğrencisi ile eğitim öğretim faaliyetine başlayan Selçuk Üniversitesi bugün Türkiye’nin en önemli Yüksek Öğrenim kurumları arasında yerini almaktadır. Konya Selçuk Üniversitesi hızlı bir gelişme göstererek bünyesine yeni yeni fakülteler enstitüler yüksekokullar meslek yüksekokulları kazandırmış. Bu hızlı büyümeden sonra yeni üniversiteler doğurmuştur. Özellikle Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne yeni bölümler vermiştir. Eğitim kurumumuz bugün altı enstitü, 6 tane Yüksekokul, bir tane devlet konservatuvarı, 21 tane fakülte, 22 tane meslek yüksekokulu olmak üzere 70 binden fazla üniversite öğrencisine Yüksek Öğrenim hizmeti veren Türkiye’nin en büyük üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Selçuk Üniversitesi temel değerleri

Kurumsallaşmış olan bir eğitim kurumu bilimsel anlamda düşünen rekabet üstünlüğü için çalışmalar yürüten sosyal sorumluluk alabilen, yenilikçi doğaya karşı duyarlı anlayış içinde güvenilir ve adil bir eğitim kurumu olma yolunda toplum yararına çalışmaktadır. Kurumun kalite ve öğrenci odaklı farklılıklara saygı duyan şeffaf katılımcı rekabetçi bilimsel ve kurumsal anlamda özerk ve özgür temel değerleri olmaktadır.Selçuk Üniversitesi iletişim bilgileri

Kurumun adresi, Alaaddin Keykubat yerleşkesi Selçuklu Konya

Rektörlük telefon numarası 0 332 241 00 41

Selçuk Üniversitesi telefon numarası 0332 350 70 05

Faks numarası 332 352 0998 olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca sosyal ağlarda kurumun etkinliklerini takip edebilirsiniz Android uygulamasını indirebilirsiniz rüyada iOS uygulaması sayesinde eğitim kurumuna güncel olarak kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi hizmetleri

Selçuk Üniversitesi hizmetleri hakkında bilgi almak, Konya’da yaşam, Konya Teknokent, Uygulama Oteli, Erasmus Konukevi, kurs etkinlikleri, bilgisayar merkezi toplu taşıma hakkında bilgi almak ve diğer konular ile ilgili olarak Selçuk Üniversitesi telefon numarası aranarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üniversitenin akademik takvimi, uzaktan egitim sistemi, kütüphane, yemek listesi, not sistemi hazırlık not sistemi öğrenci hareketliliği ve diğer konular hakkında bilgi almak amacıyla Selçuk Üniversitesi web sitesi sizlere yardımcı olacaktır.

Selçuk Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

40 yıldan fazla eğitim geçmişi olan Türklere Anadolu’yu yurt yapan Selçuklu Devleti’nin adını aldığı eğitim kurumumuz ile ilgili görüş öneri ve eleştirilerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 527 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status