Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hakkında6 Kasım 1903 tarihinde ikinci Abdülhamit tarafından açılışı gerçekleştirilen ilk Tıp Okulu olan ve bugün adı Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak değiştirilerek hizmet veren kurum oldukça iddialı bir şekilde başlangıç yapmıştır. Eğitim Kurumu Haydarpaşa İstanbul, Ankara Gülhane ve Somali kampüslerinde hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde doğal olarak adından da anlaşılacağı üzere sağlıkla ilgili fakülteler ve yüksek okulları hizmet vermektedir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin fakülteleri bölümleri

Tıp Fakültesi, Gülhane Tıp Fakültesi, Gülhane Hemşirelik Yüksek Okulu, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Yaşam Bilimleri Fakültesi

Meslek yüksekokulları

Gülhane Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Somali Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

Gülhane Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Araştırma ve uygulama merkezleri

Tıp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi, Bağımlılıkla mücadele Araştırma ve Uygulama Merkezi, geleneksel ve tamamlayıcı Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi, sürekli ve uzaktan eğitim araştırma ve uygulama merkezi, kan bankacılığı ve transfüzyon Araştırma ve Uygulama Merkezi hizmet vermektedir.

Eğitim Kurumu hızlı ve Değişim dönüşüm gerçekleştirdiği için şu anda Yabancı dilde eğitim vermemektedir, ancak yabancı Yükseköğretim kurumları ile yaptığı ortak program dahilinde aldığı yetkiyi kullanarak Yabancı dilde eğitimde verecektir.

Üniversitenin kuruluş amacı sadece Türkiye’de değil özellikle Müslüman ülkelerdeki sağlık alanındaki eksiklerin giderilmesi amacıyla başta Filistin, Lübnan, Pakistan, Sudan  meslek yüksek okulları açarak sağlık alanında boşluğu doldurmak hedefindedir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi geçmişle gelecek arasında bir köprü olmak için önemli misyonlar üstlenmiştir. Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi iletişim bilgileri

Adres, Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane Selimiye Mahallesi Tıbbiye Caddesi Numara 38 Üsküdar

Sağlık Bilimleri Üniversitesi telefon numarası 0216 346 36 38 olarak hizmet vermektedir sizlerden bu önemli Eğitim Kurumu hakkında bilgi almak amacıyla, ister telefonla isterseniz wep sitesi aracılığıyla gerekli girişimlerde bulunabilirsiniz oldukça önemli bir eğitim kurumu hızlı gelişimini tamamlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Eğitim fırsatından yararlanmak Öğrenci Değişim programları hakkında bilgi almak, öğrenci konseyleri aday öğrencilerin yapması gerekenler Sağlık Bilimleri Üniversitesi taban puanları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve diğer merak ettiğiniz konuları öğrenmek amacıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi telefon numarası aranarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kurumun sosyal medya hesapları Facebook Twitter ve Instagram sizlere güncel bilgilendirme yapmaktadır, takip ederseniz üniversite hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Bölümler, programlar, kontenjanlar, akademik takvim, kampüste yaşam ulaşım imkanları burs fırsatları konaklama uygulama hastanesi gibi kafanıza takılan konularda bilgi sahibi olmak amacıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi iletişim bilgileri kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 494 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status