Polis imdat telefon numarası kaç? İçişleri Bakanlığı alt birimi olan Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşa 7/24 hizmet verebilmek amacıyla polis imdat telefon hattı aracılığıyla yardım etmektedir. Polis imdat telefon numarası kaç? Son zamanlarda vatandaşların kafasını karıştırmaktadır. Çünkü bir ara 154 hattı kullanılırken sonra 155 hattı kullanılmaya başlandı. Vatandaş da polis imdat hattı 154 mü 155 mi olduğuna tam olarak karar veremedi. Biz de bu yazımızda sizleri bilgilendirmek amacıyla trafik polisi numarası kaçtır tam olarak açıklayacağız. Asayiş ve güvenliğin sağlanması amacıyla şehir merkezlerinde polis aranmalı ve gerekli ihbar yapılmalıdır.

Polis imdat telefon numarası kaç

Eskiden trafik ile ilgili sorunlarda Alo 154 polis imdat aranırken bu numara iptal edildi ve tek bir numarayla vatandaşlara hizmet verilmeye başlandı. Bu numarada Alo 155 numaralı polis imdat numarası olarak kullanılmaktadır. Her türlü şüphe, olay şikayet, asayiş ile ilgili sorunlarda Türkiye’nin neresinden olursanız olun 155 polis imdat numarası arandığı zaman en kısa sürede kolluk kuvvetleri sizlere yardımcı olmak için bulunduğunuz bölgeye gelecektir. Sadece 155 polis imdat sizlerin her türlü acil durum için gerekli olan güvenlik hizmetini vermektedir. Örnek olarak bulunduğunuz bölgede herhangi bir kaza yaşanmışsa yine 155 numaralı polis hattını arayabilirsiniz. Herhangi bir kavga, adam kaçırma, cinayet, şüpheli bir durum… aklınıza gelecek her türlü suç unsuru içeren herhangi bir durumda polis imdat telefon numarası aranmalıdır.polis numarası kaç

polis numarası kaç

Polis imdat telefon numarasını kimler arayabilir

Polis imdat telefon numarası aranma imkanı yoksa internet ortamından online olarak Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesine girilerek 155 online ihbar hattından ihbar başvuru formunu doldurarak anında yine size yardımcı olmak amacıyla polis ekipleri yönlendirilecektir. Forma eksiksiz bilgiler doldurmanız gerekmektedir. Başlangıçta yaşadığınız ilin sonra ilçeyi kendi adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı, kısaca konu başlığını olayın geçtiği yeri ve kısaca açıklamaları yazarak ihbar edebilirsiniz. Bazen de gerekli durumlarda belge ekleyerek başvuru formu iş başvuru formu doldurduğunuz takdirde internetten de polise ihbarda bulunabilirsiniz.

155 polis imdat sizlere rahat bir hizmet vermek amacıyla hem internet üzerinden hem de nerede olursanız olun 155 polis imdatın telefon numarası ile hizmet vermektedir. Trafik polisi numarası da 155 olarak düzenlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan İSKİ Telefon Numarası başlıklı makalemizde İSKİ, İski Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve İski Müşteri iletişim tel. Numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 1701 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status