Orta Doğu Teknik Üniversitesi Hakkındafluoxetine buy

Dönemin başbakanı Adnan Menderes tarafından 1956 yılında kurulan İngilizce kısa adı METU, Türkçe kısa adı ODTÜ, açılımı Orta Doğu Teknik Üniversitesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Bir devlet üniversitesi olmasına rağmen özel okullardan daha çok ilgi gören ve mezun olanların kurum kuruluşlar tarafından ilk tercih sebebi olan Türkiye’nin en önemli Yüksek Öğretim Kurumu diyebiliriz. Kuruluşundan bugüne kadar 120 binden fazla mezun veren buy amoxil online ODTÜ Ankara’da hizmet vermektedir. Aynı zamanda Mersin ilimizde Deniz Bilimleri Enstitüsü ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü ile yüksek öğrenime yön vermektedir. Üniversitenin dili İngilizcedir. Sadece Yüksek Öğrenim hizmeti vermekle kalmayan kurum aynı zamanda Teknokent kurmak, üniversite müzesi açmak, internet bağlantısı gerçekleştirmek, Merkezi bilgisayar sistemleri kurmak, Yabancı dilde eğitim vermek gibi Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren önemli bir eğitim kurumudur. 2014 yılında yapılan Dünya üniversiteler sıralamasında 85. sırada yer bulan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Brand Viagra buy ilk yüze giren Türk Üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

ODTÜ başlangıçta Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan bir enstitü olarak hizmet verirken daha sonra üniversite statüsüne girerek adı gibi Ortadoğu’nun en büyük Teknik Üniversiteleri sıralamasında ilk sıraya yerleşmiştir.Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin temel ilkeleri

Katılımcı yönetim toplumda iletişim halinde olmak öğrenciye her türlü desteği vermek nitelikli insan yetiştirmek için çalışmak Hayat Boyu Eğitim vermek disiplinlerarası yaklaşım sergilemek akademik özgürlük fırsatı vermek bilimsel yaklaşımlar da bulunmak şeklinde özetlenebilir.

ODTÜ’de eğitim her sene yüze yakın farklı ülkeden önemli akademik dereceye sahip olan 1800 civarında öğrenci Orta Doğu Teknik Üniversitesine devam etmektedir dünyanın farklı ülkelerinden yüksek lisans ve lisans öğrencileri değişim öğrencisi ya da Özel Öğrenci statüsünde ODTÜ de eğitim-öğretim fırsatından yararlanmaktadır. Uluslararası birçok farklı üniversite ile öğrenci değişim programı kapsamında çalışılmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi bölümleri

ODTÜ’de üç tanesi uluslararası özellikte olan 43 tane lisans programı bulunmaktadır. 5 tane fakülte, 5 tane enstitü, 69 doktora programı ve 107 yüksek lisans programı İngilizce olarak eğitim vermektedir. Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs Kampüsü nde üç tane yüksek lisans ve 15 tane lisans programı öğrencilere hizmet vermektedir. Ülkemizde yüksek standartlarda eğitim fırsatı sunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi LYS sınavlarında en yüksek puan alan öğrencilerin üçte birinin tercih ettiği eğitim kurumudur.

ODTÜ iletişim bilgileri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi adresi, Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı numara 1 Çankaya Ankara

ODTÜ telefon numarası 0312 210 20 00 -99 dahili hat

Akademik birimler, öğrenci işleri, servisler, kampüste yaşam, araştırma fırsatları adayı öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında bilgi almak amacıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi telefon numarası arandığı takdirde sizlere gerekli destek sağlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Muş Alparslan Üniversitesi Hakkında başlıklı makalemizde Muş Alparslan Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Muş Alparslan Üniversitesi iletişim bilgileri ve Muş Alparslan Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 553 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status