Müşteri hizmetlerine direk bağlanma teknikleriMüşteri hizmetlerine direk bağlanma 

Herhangi bir sorunumuz olduğu zaman hizmet aldığınız kuruma en kısa yoldan bağlanmak için müşteri hizmetlerine direk bağlanma teknikleri bilinmesi gerekmektedir. Büyük firmalara herhangi bir sebeple işimiz düşmektedir. Onun için işlerimizi halletmemiz amacıyla hemen telefona sarılırız, ancak telefonda uzun süre bizi bekleten müşteri temsilcilerine kendi kendimize kızarız. Oysa müşteri hizmetlerine kısa yoldan bağlanma yöntemlerini bilsek canımızı sıkmayız, boşuna zaman kaybı yaşamayız. Bilhassa son zamanlarda teknolojinin devreye girmesiyle elektronik sistemler devreye giriyor, müşteriler beklemekten çıldırıyor. O zaman bu soruna çözüm bulmak için sizlere müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemlerini anlatacağız.

Müşteri Temsilcisi

Müşteri Temsilcisi

Şimdi hemen hemen bütün orta ölçekli ve büyük ölçekli firmaların çağrı merkezi sistemi bulunmaktadır. Müşteriler aradığı zaman otomatik olarak açılan çağrı merkezi sizleri karşılıyor. Eğer görüşmek istediğiniz birimin numaralarını biliyorsanız kısa yoldan direk bağlanma sistemine geçmenize yardımcı oluyor. Ancak kısayol tuşlarını bilmiyorsanız ve firmayı tanımıyorsanız mecburen müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmek zorundasınız. Her firmanın Müşteri Hizmetleri numarası alındıktan sonra direk bağlanma numaraları da bulunduğunu hatırlatalım.Müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemleri

Firmaların çoğunun Genel Merkezi İstanbul’da veya Ankara’dadır. Bazıların da bölge temsilcilikleri diğer şehirlerde yer alabilir. Ne yapacağını nasıl hareket edeceğini bilen bilinçli tüketiciler herhangi bir hizmet alımında sorun yaşadığı zaman telefona sarılıp ilgili firmanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aradıktan sonra karşısına çıkan telesekreter ya da çağrı Merkezi telefonu otomatik açılır ve siz de sevmediğiniz farklı müzikleri dinlemek zorunda kalırsınız.  Sizler de saatlerce beklerseniz, ancak telefonu açan herhangi biri olmayınca sinirleriniz kapatırsınız. Oysa müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemleri bilirsek bu işkenceleri çekmek zorunda kalmazsınız.

Eğer aradığınız firmanın müşteri hizmetleri telefon numarası kaç önceden iyice araştırıp biliyorsanız ve kısayol tuşlarını da öğrendiyseniz fazla bir sıkıntı yaşamazsınız. Sizlere tavsiyemiz mutlaka aramadan önce ilgili firmanın çağrı merkezi telefon numarasını öğrenin. Kısayol tuşları ile de müşteri hizmetlerine direk bağlanma tekniklerini not edin. Bu şekilde yaptığınız zaman hem canın sıkılmaz hem de boşa zaman harcamamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Elektrik arıza telefon numarası kaç? başlıklı makalemizde arıza no kaç, elektrik arıza numarası kaçtır ve Elektrik arıza tel numarası kaç hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 947 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Müşteri dedi ki:

    sizin yapmanız gereken en iyi bir müşteri hizmetleri telefon numarası arandıktan sonra yönlendirmeleri sırasıyla takip ederek işlerinizin çok çabuk bir şekilde bitirmektir.

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status