Mustafa Kemal Üniversitesi HakkındaTürkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra referandum ile Türkiye topraklarına sonradan katılan Hatay ilimizde Yüksek Öğrenim faaliyetlerini yürüten Mustafa Kemal Üniversitesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirme yapacağız. 1992 yılında kurulan eğitim kurumu hızla büyümesine devam ederek bünyesine yeni fakülteler, yüksekokulları, enstitü, araştırma merkezleri dahil ederek Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasına girmeye adayıdır. Daha öncesinde Çukurova Üniversitesi’ne bağlı olan bazı birimlerini bünyesine katan Mustafa Kemal Üniversitesi 1995 yılından itibaren hızlı bir atılım yapmış yeni yeni fakülteler, yüksekokulları, meslek yüksek okullarını bünyesine dahil etmiştir. En son İlahiyat Fakültesi 2013 yılında eğitim kurumunun önemli fakülteleri arasına girmiştir. Bugün itibariyle Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde 18 tane Araştırma ve Uygulama Merkezi, 1 tane Araştırma Uygulama Hastanesi, 11 tane meslek yüksekokulu, 4 tane yüksekokul, üç tane enstitü ve 11 tane fakülte ile önemli bir görev üstlenmiştir.

Üniversiteden 25.000 civarında öğrenci eğitim öğretim faaliyetlerinden faydalanırken, 800 civarında idari personel, binden fazla akademik personel Türkiye’nin sosyo-kültürel açıdan farklı bir  eğitim ve araştırmayla bilimle destek sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır.

Mustafa Kemal Üniversitesi iletişim bilgileri

Kurumun adresi, Tayfur Sökmen Kampüsü Alahan Antakya

Telefon numarası ihtiyaç olduğu durumda aranarak akademik birimler, öğrenci işleri, idari işler, okulun sağladığı hizmetler ile ilgili görüşmeler yapmak amacıyla Mustafa Kemal Üniversitesi telefon numarası 0326 221 33 17 18 19 numaralı hat kullanılabilir.

Faks numarası 326 221 32 20Eğitim Kurumu ile ilgili bilgi edinmek amacıyla web sitesi kullanılarak bilgi edinme başvuru formu doldurulup gerekli soru sorun yazılıp sizlere edinmek istediğiniz bilgi mail adresinize gönderilir.

Eğitim Kurumu sadece Yüksek Öğrenim faaliyetleri ve sosyal hizmetler elektronik hizmetler de vermektedir. Örnek olarak sosyal hizmetlerde Yuva ve Anaokulu, personel servisleri, sosyal tesisler

Elektronik hizmetlerde Bologna, bilgi sistemi, mezun bilgi sisteminden faydalanabilirsiniz.

Mustafa Kemal Üniversitesi

Mustafa Kemal Üniversitesi

Öğrencilerin kullanabileceği hizmetleri,  öğrenci konseyleri, öğrenci toplulukları, kısmi zamanlı çalışma fırsatları, aday öğrencilerin neden Mustafa Kemal Üniversitesi tercih etmeleri gerektiği hakkında bilgi, kampüste yaşam, üniversitenin programlarına girmek için kontenjanlar, üniversitenin taban ve tavan puanları,  burs, yurt fırsatları, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin hazırlaması gereken belgeler neler, ne kadar harç ödenmesi gerektiği, kayıtlı öğrencilerin de akademik takvim, yatay geçiş işlemleri, yaz okulu gibi konular hakkında bilgi almak amacıyla Mustafa Kemal Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası aranarak ya da bilgi edinme başvuru formu doldurularak bilgi sahibi olabileceklerini hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 556 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status