MESKİ Telefon NumarasıMESKİ telefon numarası iletişim bilgileri Akdeniz’in önemli liman kenti Mersin’in ya da İçel Kanalizasyon ve Su idaresinden sorumlu biriminin kısa adı MESKİ olarak hizmet vermektedir. Sizlere kurum ile ilgili letişim kurmak istediğiniz zaman hangi kanalları kullanacağınızı özetle anlatacağız. 1993 yılında kurularak hizmete açılan Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü şehirde su ve kanalizasyon işlerini yürütmek amacıyla hizmet vermektedir. Kurumun hizmet alanı büyükşehir olan Mersin ilinin sınırları içine girmektedir. Sınırları içindeki Su kaynaklarını koruyarak şehirde yaşayan vatandaşların geleceğine sahip çıkmaktadır. Türkiye’de belediyelere bağlı olan bütün su ve kanalizasyon işleri genel müdürlüğü 657 sayılı devlet memurları kanunu hükmüne göre hareket etmektedir.

MESKİ müşteri hizmetleri telefon numarası

Mersin’de yaşayan vatandaşların abonelik işlemleri, kanal işlemleri, atık su işlemleri için MESKİ müşteri hizmetleri telefon numarası ile iletişime geçmesi gerekir. Türkiye’nin bütün önemli büyük şehirlerinin ortak Alo su arıza ihbar hattı 185 olarak kullanılmaktadır. Mersin’deki su aboneleri de herhangi bir kaçak su patlak kanal gibi sorunlarla karşılaştığı zaman Alo 185 numaralı telefona acilen bildirmesi gerekir. Ayrıca faturalarınızı ödemek için anlaşmalı kurumlar hakkında bilgi almak için abonelik sözleşmesi yeni abonelere hazırlaması gereken belgeler, abonelerin devir işlemleri için gerekli evraklar için de MESKİ iletişim telefon numarası kullanılmalıdır. bunun için isteyen maske web sitesine girerek iletişim formu aracılığıyla da sorunlarımı çözebilir.MESKİ iletişim telefonu

MESKİ iletişim tel no

 337 08 41 -45

337 19 00

337 0524

olarak hizmet vermektedir.

MESKİ borç sorgulama iletişim tel no, abone  evrakları hakkında bilgi almak için, su ücretleri tarifesi hakkında merak ettiğiniz soruları sormak için kurumu hizmetleri hakkında bilgi almak için Alo 185 hattını da kullanabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Atıksu Arıtma Tesisleri şunlardır;

Bozyazı atıksu arıtma tesisi

Anamur atıksu arıtma tesisi

Silifke Atık su arıtma tesisi

Erdemli atıksu arıtma tesisi

Tarsus atıksu arıtma tesisi

Karaduvar atıksu arıtma tesisi

İçme suyu arıtma tesisi olarak Berdan içme suyu arıtma tesisi hizmet vermektedir.

MESKİ borç sorgulama

Alo 185 arıza ihbarı yapabilirsiniz. aynı zamanda yaptığınız ihbarı takibi için de aynı numarayı arayabilirsiniz kaçak su bildirimleri için MESKİ borç sorgulama iletişim tel no 337 08 41 numaralı santral aranmalıdır. Mersin İçel ilimizde yaşayan su abonelerinin su borcunu öğrenmek için online işlemleri kullanması gerekir. Bunun için online tahsilat veznelerine sizlere destek sağlayacağını hatırlatalım. Kurumun web sitesine girerek MESKİ borç sorgulama ve ödeme desteğinden faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 682 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status