MEB şikayet (ihbar) telefon numarasıVeliler okullar, programlar ve öğrencileri ile ilgili yaşanan sorunlar ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı MEB şikayet hattı aracılığıyla ihbar, şikayet, görüş, öneri ve düşüncelerini paylaşıyor. Son dönemde MEB şikayet telefon numarası yoğun bir şekilde aranmaya başlandı. Arama sebebi de müfredatın değiştirilmesi, ders saatlerinin artırılması, ders kitaplarının yetersiz olması gibi konular olarak dikkat çekmektedir.

MEB  Alo şikayet hattı kaç?

Siz de birer veli olarak çocuklarınızın geleceği ile ilgili bilgi almak amacıyla okulda yaşanan sorunları Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine iletme hakkınız bulunmaktadır. Bu sebeple şikayet telefon numarası sizlere hizmet vermektedir. Sizin yaptığınız bütün ihbar ve şikayetler bir kanalda toplanır, sırasıyla değerlendirilir. Size geri dönüş sağlamak için, sorununuzun çözülmesi için ilgili kurumdan bilgi istenir.

Milli Eğitim Bakanlığı şikayet hattı telefon numarası

Çocuğunuzun gittiği okulda hoşunuza gitmeyen bir durum varsa bu durumu bakanlık yetkililerine rapor edebilirsiniz. Bunu yapmak için hangi telefon numarası aranması gerekir? Milli Eğitim Bakanlığı şikayet hattı telefon numarası ALO 147 olarak hizmet vermektedir.

MEB şikayet telefon numarası

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci velilerinin, vatandaşlarının eğitimle ilgili bütün sorularına problemlerine çözüm bulmak için çalışmaktadır. Herhangi bir konuda sıkıntınız varsa bunu doğrudan dilekçe ile ilgili kuruma yazma hakkınız bulunmaktadır. Ancak işlemlerin hızlanması amacıyla MEB Alo şikayet hattı telefon numarası sizlere işin hızlanmasına fırsat vermektedir.MEB İletişim Merkezi Destek Bürosu

Bakanlık taşlardan ve merkezden gelen bütün şikayetlerin değerlendirilmesi amacıyla bir merkez oluşturdu. Bu merkezin adı da MEB İletişim Merkezi Destek Bürosu olarak hizmet vermektedir. Burada görevlendirilen personel Türkiye genelinden yapılan bütün şikayetleri değerlendirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı iletişim merkezi alo 147 size eğitimle ilgili konularda bilgilendirme yapar.

İsteyen kişiler buraya yaptıkları şikayetlerin gizli kalmasını talep edebilir. MEB şikayet hattı aracılığı ile sorunların hızlı bir şekilde çözüm dendiğini söyleyebiliriz.

MEB şikayet telefon numarası

Öncelikle kendi okulunuza gidip öğrencinizin sorunu ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ederiz. Eğer sizinle ilgilenilmiyorsa sorunlarınız çözüme kavuşmuyorsa son çare olarak MEB şikayet telefon numarası ALO 147 aranması gerekir. Sizin şikayetleriniz gerekli kurumlara birimlere iletilir ve çözüme kavuşması için çalışmalar başlatılır. Size de konu ile ilgili olarak bilgi verilir.

Değerli veliler, eğitime gönül vermiş insanlar! Elbette sorunların çözülmesi için çalışma yapmak en doğrusu fakat gereksiz yere bu hattı meşgul etmek doğru değildir. Sadece gerçek anlamda bir sorun varsa bunun giderilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı iletişim merkezi cheap prozac Viagra Jelly buy Alo 147 aranması gerektiğini unutmayınız!

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 370 kere okundu.
  • Site Yorum

Yorumlara kapalıdır.

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status