Marmara Üniversitesi Hakkında BilgiTürkiye’nin en köklü Yüksek Öğrenim kurumları arasında ilk sıralarda yer alan Marmara Üniversitesi kuruluş tarihi 1883 tarihine kadar uzanır. İstanbul Cağaloğlu’nda küçük bir evde eğitim öğretim faaliyetlerini başlayan kurum bir ara kapansa da 1897 yılında yeniden açılarak kesintisiz bir şekilde bugüne kadar eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 1959 yılında İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne dönüştürülen kurum ilk kez 1982 yılında Marmara Üniversitesi adına alınmış ve Yüksek Öğrenim Kurumu olarak Türk ve dünya insanlarının eğitim ihtiyacına cevap vermektedir. Kurulduğu yıllarda sadece bir yüksekokul bir enstitü ve 9 fakülte ile yola çıkan bugün ise bu sayıların kat kat aşan Eğitim Kurumu Türkiye’de en başarılı ve en saygın üniversiteler arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesi’nin bugün açık olan lisans ve önlisans program sayısı 200 civarındadır. Bilimsel birikimi olan 3000 civarında öğretim elemanı ve 70 binden fazla öğrencisiyle önemli bir Yüksek Öğrenim Kurumu olduğunu hemen hemen herkes bilir.

Marmara Üniversitesi’nin en önemli özelliklerinden birisi 5 farklı dilde eğitim öğretim hizmetine devam etmesidir. Çok dilli bir üniversite olarak bilinmektedir. Arapça, Almanca, Fransızca, İngilizce ve Türkçe eğitim fırsatı vermektedir.Marmara Üniversitesi iletişim bilgileri

Eğitim Kurumu ile ilgili farklı iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Başta üniversitenin web sitesi, iOS uygulaması, Android uygulaması, Windows uygulaması sayesinde istediğiniz yerden kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Üniversite, bölümler, programlar, öğrenci işleri, hizmetler, hastaneler, etkinlikler ve diğer konular hakkında hızlı bilgi almak amacıyla aramanız gereken telefon numarası 0216 627 62 72 Marmara kelimesinin telefon üzerindeki rakam karşılıkları 627 62 72 olduğunu aklınızda tutabilirsiniz. Ayrıca Marmara Üniversitesi Göztepe yerleşkesi telefon numarası 0216 414 0545 şeklinde hizmet vermektedir. Rektörlük telefon numarası yine aynı şekildedir.

Fakültelerin telefon numaraları da çağrı merkezi aracılığıyla sorularak öğrenilebilir. Marmara Üniversitesine bağlı enstitülerin telefon numarası çağrı merkezi telefon numarası aracılığıyla aranarak kolaylıkla ulaşılabilir. Aynı zamanda eğitim kurumunun web sitesi ve uygulamalarını kullanarak kolayca iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Marmara Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Türkiye’nin en seçkin en köklü ve en renkli yükseköğretim kurumlarından biri olan bu üniversite ile ilgili görüş, öneri, düşünce ve eleştirilerinizi alt tarafta paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 523 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status