Kısa yoldan müşteri temsilcisine direk bağlanmaEn kısa yoldan müşteri temsilcisine direk bağlanma fırsatlarını öğrenme zamanı geldi. Günümüzde her şey artık telefon ile çözümlenmeye başlandı. Özellikle büyük şirketlerle iş yaptığın zaman mutlaka her şeyi telefon ile sorarak öğrenin teyit ettirin, ondan sonra işinizi halledin. Bunun için hizmet aldığınız firmanın müşteri hizmetleri telefon numarasına en kısa yoldan ulaşmanın yolunu öğrenin. Yani firmaların cep telefonu hatları ev telefonları, ADSL hattı, internet hattı… Eve hizmet veren firmalar özellikle insanın çileden çıkarıyor. Bu sebeplere müşteri hizmetlerini arayıp bir sorununuzu iletmek konuyla ilgili bilgi almak istediğin zaman canlı görüşebileceğimiz müşteri temsilcisini yakalamak neredeyse imkansız oluyor.

O halde en kısa yoldan müşteri temsilcisine direk bağlanma yöntemini nasıl bilmeliyiz, ne yapmalıyız hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanmak sorununuzu çözmek için ne yapmamız gerekmektedir. Kurumsal firmalar çağrı merkezi telefon numaralarını herkesin aklında kalacağı jenerik flaş numaralar alarak jest yapıyorlar. Her şey güzel, sözler inanıyor ama sonra lazım olduğu zaman aradığınız zaman insanları çileden çıkardıklarını unutuyorlar. Özellikle genel merkezleri arayarak en yetkili kişilerle görüşmek istediğiniz zaman bu işin neredeyse imkansız olduğunu herkes biliyor. Elbette her şeyin bir bedeli olduğu gibi müşteri temsilcisine hızlı bağlanmanın da bir çıkar yolu bulunmaktadır.

Müşteri temsilcisine direk bağlanma

Bir tüketicinin bilmesi gereken en önemli konu aldığı hizmetle ilgili herhangi bir bilgi alma, sıkıntısını iletme durumunda çağrı merkezi aranır. Burada da telesekreter devreye girerek size garip garip müzikler dinletilir. Bu da sizin çileden çıkmanızı sağlar. Çünkü 1- 2 dakika değil, 5 dakika değil, Yarım saat, bir saati bulan aynı müzik tekrarları insana en sonunda çileden çıkarır. Ve Telefonu kapatmak zorunda kalırsınız, ancak kurumsal firmalar müşterilerine kızdırmamak öfkelendirmemek için kısayol tuşları ile hizmet vermektedir. Bu sebeple tüketicilerin arayacakları Kurumunun telefon numarasını önceden bilmesi gerekir. Daha sonra da kısa yoldan müşteri temsilcisine direk bağlanma fırsatını yakalamak için hangi kısayol tuşunu hangi işlem için kullanıldığını not etmesi gerekir.  kısayol tuşları

kısayol tuşları

Aslında aradığı zaman çağrı merkezi sizi bilgilendirmektedir, siz kısayol tuşlarını tuşlamak yerine, dinlemeden müşteri temsilcisini bekleyip yüz yüze görüşmek için ısrar edince sıra size gelmeyebilir. Yapmanız gereken en önemlisi ise telefonla görüşmek istediğiniz kişinin dahili numarasını bilmeniz size avantaj sağlayacaktır. Eğer dahili numara bilinmiyorsa kısayol tuşlarının hangi yönlendirme için kullanıldığını bilmek gerekir. Örneğin bir bankayı aradığınız zaman varsa bir için konu kredi kartı son ödeme tarihi düzenleme olsun. Sorununuz kredi kartıyla ilgili kısa ödemelerle ilgili ise öncelikli olarak Çağrı cihazını size yaptığı yönlendirmede kredi kartı bölümü tercih etmemiz gerekiyor. Daha sonra alt menüde kredi kartı çalıntı kayıp kaçak mı yoksa ekstra ile ilgili bilgiler mi yoksa kredi kartı müracaatı takibi mi gibi konuların iyice dinlenip yönlendirmeye göre hareket edilmesi gerekir. Eğer böyle bir sırayı takip ederseniz doğal olarak hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Bizim insanımız canlı görüşmelere bayılıyor. Müşteri temsilcisi ile kısa yoldan direk bağlanma merakından dolayı operatörü yaptığı yönlendirmeler hiç dinlemiyor konuşmaların en son bölümünde operatörü direk bağlanmak için ‘Lütfen bekleyiniz’ uyarısını duymak istiyor. Ancak günümüzde operatörler ile görüşmek için uyarı sesini sonuna kadar beklemesi gerekiyor. Çünkü kısayol yönlendirme tuşlarının iyi bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Hatta bazı firmalar sizlere daha farklı kolaylıklar sağlamaktadır. Örneğin TC kimlik numaranızı girmeniz gerekir. Annenizin kızlık soyadını girmeniz gerekebilir veya kredi kartı numaranızı ya da banka kartı numaranızı toplamamız gerekebilir. Bunun için önceden elimize kimlik numaranızı ya da banka kartlarında almanız ona göre yönlendirmeleri takip etmeniz faydalı olacaktır.

Sizlere en kısa yoldan müşteri hizmetlerine direk bağlanma yönteminin nasıl avantaj sağladığını anlatmaya çalıştık. Hayatımızda tamamen telefonlar kontroluna girdiğini ve işlerin telefonla yapıldığını bilmemiz gerekir. Dolayısıyla da müşteri hizmetlerine direk bağlanma dönemi yavaş yavaş kapanacaktır. İnsanlar robot makinalarla işlerini kendileri halledecektir. Bu sebeple sizler de telefonu nasıl kullanıldığını kısayol tuşları ne işe yaradığını öğrenmenizde fayda var. Yoksa öfkelenirsiniz ve canınız sıkılır ya da doğrudan kuruma gidip bizzat yetkililerle görüşmek isterseniz yine de size bir çözüm üreteceklerini sanmıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Müşteri temsilcisine hızlı bağlanma teknikleri başlıklı makalemizde müşteri temsilcisine direk bağlanma avantajları, müşteri temsilcisine hızlı bağlanma fırsatı ve müşteri temsilcisine hızlı bağlanma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 755 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status