Kilis 7 Aralık Üniversitesi İletişim Bilgileri Telefon NumarasıKilis 7 Aralık Üniversitesi iletişim bilgileri telefon numarası eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili olarak merak edilen sorulara cevap vereceğiz. 1987 yılına dayanan geçmişi ile önemlidir Yüksek Öğrenim Kurumu olan üniversite 2007 yılında resmi gazetede yayınlanan  kanunla kurularak Devlet Üniversitesi statüsünde çalışmalarına devam etmektedir. Üniversitede ihtiyaca cevap verebilecek her türlü fakülte bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yüksek Öğrenim faaliyetlerine aralıksız devam eden ve sürekli gelişimine devam eden Kilis Üniversitesi bölgede hem eğitim hem de sosyal görevlerde rol oynamaktadır. Üniversitenin şu anda iki tane Yüksek Okulu iki tane Meslek Yüksek Okulu, 3 tane Enstitüsü ile 6 tane de Fakültesi eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Her türlü bölgenin olumsuzluk şartlarına rağmen Eğitim Kurumu yüzde 97 bulan doluluk oranı ile dikkat çekmektedir.

Kilis Üniversitesi Hakkında

Üniversitenin 3 tane yerleşkesi bulunmaktadır. Mercidabık yerleşkesi Karataş yerleşkesi ve merkez yerleşkede faaliyetlerine devam eden üniversiteler 9 bin civarında öğrenci 330 civarında akademik personel 220 civarında idari personel eğitim-öğretim faaliyetlerine katkı sağlamaktadır.Kilis 7 Aralık Üniversitesi iletişim bilgileri

Doğan Güreş Paşa Bulvarı numara 134 Kilis adresinde hizmet veren Yüksek Öğrenim Kurumu telefon numarası aracılığı ile de merak edilen konular hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır. Kilis 7 Aralık Üniversitesi telefon numarası 0 348 814 26 66 faks numarası 0348 813 93 24 şeklinde aranabilir. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarından da bütün güncellemeleri takip edebilirsiniz. Üniversitenin akademik birimleri idari Bilimler Araştırma merkezleri hakkında bilgi almak amacıyla Kilis Üniversitesi telefon numarası kullanılabilir. Üniversitede şu anda Ziraat, ilahiyat, mühendislik-mimarlık, eğitim, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen ve Edebiyat fakülteleri hizmet vermektedir. Sağlık sosyal ve fen bilimleri Enstitüleri kariyer fırsatı sunmaktadır. Rektörlüğe bağlı olan güzel sanatlar Yabancı Diller, Türk Dili, enformatik, Beden Eğitimi ve Spor bölümü, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi bölümü de öğrencilere gerekli desteği sağlamaktadır. Üniversitenin taban puanları, öğrencilerin yapması gerekenler, yeme-içme burs öğrenci kulüpleri ve diğer konular hakkında bilgi almak için Kilis 7 Aralık Üniversitesi iletişim bilgileri kullanılmalıdır. Sizlere ihtiyacınıza binaen gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Ayrıca üniversitenin Web Sitesi de sizlere gerekli bilgilendirmeyi internet üzerinden sağlayacaktır. Kilis Üniversitesi ile ilgili konu altında merak edilenleri sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 566 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status