Kafkas Üniversitesi İletişimSerhat şehirlerinden biri olan Kars’ta yüksek öğrenim faaliyetlerini sürdüren Kafkas Üniversitesi Eğitim faaliyetleri iletişim bilgileri ile ilgili olarak sizleri bilgilendireceğiz. 1992 yılında kurulan eğitim kurumu eğitim-öğretim faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Daha öncesinde Atatürk Üniversitesi’ne bağlı olan kurumun birimleri, fakülteleri, bölümleri bünyesine alan Eğitim Kurumu Doğu Anadolu’nun önemli üniversiteleri arasında yerini almak için emin adımlarla hızlı bir şekilde geleceğe doğru umutla ve güvenle bakan bir Yüksek Öğrenim Kurumudur. Kafkas Üniversitesi’nde şu an için 8 farklı yerleşkede üç tane yüksek okul, bir tane konservatuar, 6 tane Meslek Yüksek Okulu, 3 tane enstitü, 10 tane fakülte ve 17 tane araştırma merkezi ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 20 bin öğrenci kapasitesi bulunan Kars Kafkas Üniversitesi’nin 900 e yakın Öğretim elemanı öğrencilere destek vermektedir. Üniversitenin öğrenci kapasitesi daha ziyade Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve bölgeye yakın illerdeki öğrencilerden teşkil olmakla birlikte diğer illerimizden de kendini geliştirmek isteyen öğrencilere, özverili çalışan öğretim elemanlarının yürüttüğü faaliyetlerden faydalanan öğrenciler bulunmaktadır.

Kafkas Üniversitesi iletişim bilgileri

Her türlü konu hakkında bilgi almak amacıyla isterseniz üniversitenin web sitesinden, isterseniz Kafkas Üniversitesi telefon numarası aracılığıyla görüş öneri istek dilek ve sorularınızı ileterek cevap bulabilirsiniz.

Kafkas Üniversitesi telefon numarası 0474 225 11 50 -51 52 53 54 55 56 numaralı hatları kullanabilirsiniz. Üniversitenin adresi; Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü Merkez Kars şeklinde yazılması yeterlidir. Faks numarası 0 474 225 11 60 olarak hizmet vermektedir.Kafkas Üniversitesi Fırsatları

Kafkas Üniversitesi öğrencilerine burs fırsatları da sunmaktadır. Devlet kredi ve burs imkanları ile birlikte ekonomik durumu yeterli olmayan öğrencilere üniversitenin Vakfı tarafından belli ölçülerde burs fırsatı sunulmaktadır. Üniversite öğrencilerine araştırmalarında faydalanmaları için teknolojik fırsatlarda sunmaktadır. Bunun için internet bağlantısı, bilgisayar, laboratuvar gibi olanaklardan faydalanma imkanı bulunmaktadır. Öğrencilerin sportif ve kültürel faaliyetlerden sosyal faaliyetlerden faydalanması için çeşitli geziler, tanışma partileri, mezuniyet baloları gibi etkinlikler düzenlenmektedir üniversite öğrencilerinin her türlü ihtiyacını gidermek amacıyla araç malzeme tahsisi yapmaktadır. Öğrencilere halı sahalarda, kapalı spor salonlarında, açık spor alanlarında ve güzel ilçesi Sarıkamış kayak tesislerinde faydalanma imkanı da verilmektedir.

Kafkas Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi

Kafkas Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Sizler de Doğu Anadolu’nun önemli üniversitelerinden birisi olan Kafkas Üniversitesi’nde eğitim görme düşünceniz varsa veya da eğitim görüyorsanız merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Kafkas Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası aracılığıyla her türlü sorunun cevabını bulabilirsiniz. Üniversitenin bölümleri fakülteleri oldukça fazladır. Hemen hemen bütün ihtiyacı karşılayacak fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokulları araştırma merkezleri geleceğin büyüklerine şimdiden fırsat vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 543 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status