İtfaiye numarası kaç?Her türlü zor durumda imdadımıza yetişen itfaiye numarası kaç diye insanlar merak ediyor. Aslında herkes normal zamanlarda biliyor, ancak aşına kötü bir durum geldiği zaman şaşkınlıktan İtfaiye telefon numarası kaç, itfaiye numarasını nasıl arayacağım, itfaiye nereden gelecek gibi telaşa kapılınca tedirginlikten dolayı hatırlayamıyorlar.

İnsanların özellikle yangın gibi zor durumlarında imdadına koşan itfaiye erleri size telefonunuzun çekmediği yerlerden bile kolayca aranıp gelebilecek kadar yakınlar. 110 numaralı telefonu aradığın zaman size anında yardıma koşacaklardır. Türkiye’nin her ilinde belediye tarafından oluşturulan itfaiye birimleri Acil durumlarda insanların imdadına koşar.

itfaiye

itfaiye

Acil durumlarda aranacak telefon numaraları

Acil durumlarda aranacak telefon numarası olarak ilk önce eğer yaralanma yada ölümle bir olay varsa 112,

kurtarma gerektiren sıkışma yanma durumlarında 110

itfaiye polis tutanak tutması gerekiyorsa soruşturma açması gerekiyorsa 155

trafikle ilgili bir durum söz konusu ise 154

polis olmadığı yerlerde sorumluluk alanı Jandarma ait olduğu için köy kasaba gibi kırsal alanlarda 156 numaralı telefon aranmalıdır.İtfaiye telefon numarası kaç diye eğer merak ediyorsanız ve aklınızda bulamıyorsanız, bildiğiniz diğer acil telefon numaralarını arayabilirsiniz. Bunların hiçbir sıkıntısı yoktur.

Örneğin itfaiye tel no, 112 mi, 110 mu diye insanlar bazen karıştırır, bu hiç problem değildir. Herhangi bir acil durum olduğu zaman aklınıza gelen ilk Acil telefon numarası arandığında bu kurumlar birbiriyle iletişim halinde olduğu için anında İhtiyaç olan bölgeye yönlendirme yapılacaktır. Bunun için insanların can güvenliği hatta hayvanların kurtarılması gerektiği durumlarda bile İtfaiye telefon numarası bilinmesi gereken önemli numaralar arasındadır.

İtfaiyenin telefon numarası kaç

Yapılan aramalara ve ilgili sorulara cevap vermeye çalıştık. Unutmayın sadece insanlar için değil, bütün hayvanların kurtarılması için de azami gayret gösteren itfaiye erleri bizim önemli kurtarıcılarımızdır. Her türlü fedakarlığı yapmak için 24 saat nöbet tutan itfaiye görevlileri bağlı bulunduğunuz bölgedeki belediye alt birimleridir sizlere destek sağlamak için 24 saat nöbet tutmaktadırlar.

Umut ederiz ki itfaiyeye gerek kalmaz alamazsınız, ancak İnsanlık hali bazen itfaiyenin aranması icap edebilir, böyle durumlarda İtfaiye telefon numarası 110 olduğunu hatırlatalım. Unutursanız 112 Acil ilk yardım  ambulans, ilkyardım şeklinde birine numarayı da çevirebilirsiniz. Bunları da hatırlayamıyorsanız polis imdat ya da Alo Trafik aranabilir.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Jet müşteri hizmetleri telefon numarası kaç? başlıklı makalemizde anadolujet müşteri hizmetleri numarası, AnadoluJet müşteri hizmetleri telefon numarası ve anadolujet müşteri ilişkileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 1790 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status