İstanbul Teknik Üniversitesi Hakkında BilgiTemelleri oldukça geçmişe giden kurumlarından biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi 1773 yılında Mühendishane-i Bahri Hümayun adında kurulmuş olan önemli bir devlet üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Doğal olarak Osmanlı dönemine uzanan geçmişi ile özellikle batı referanslı bir Yüksek Öğrenim Kurumu özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda sadece Osmanlı’nın Türklerin değil dünyada kurulmuş olan en köklü teknik üniversiteler arasındadır. Eğitim Kurumu Osmanlı zamanında padişahlar tarafından, cumhuriyet yönetiminde ise yöneticiler tarafından desteklenmiş, geliştirilmiş ve Türkiye’nin gözde Yüksek Öğrenim kurumları arasında yerini almıştır.

İTÜ HANGİ İLKLERE İMZA ATMIŞ

Türkiye’de Yüksek Öğrenim hayali kuran bütün gençlerin İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okumak istediğini hemen hemen herkes bilir, takdir eder. Bu kurumdan mezun olmak iyi bir gelecek demektir, iyi bir kariyer demektir. Ülkemizde pek çok ülke imza atan gençler İTÜ mezunları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Örneğin ilk kez üniversite radyosunun hayata geçirilmesi, ilk kez televizyon yayını yapılması, ilk kez bilgisayar kullanılması, ilk kez Türk Üniversitesi adına uzaya uydu gönderilmesi, ilk yerli insansız otomobilin yapılması, ilk yerli helikopter yapılması gibi oldukça fazla göğsümüzü kabartan çalışmalar yapmıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi iletişim bilgileri

Aday öğrencilerin ya da bu kurumda eğitim alma hakkını kazanan gençlerin konu ile ilgili bilgi almak rektörlük öğrenci işleri Dış İlişkiler ve enformasyon, Müdürlüğü Kültür Merkezi, tanıtım, kariyer fırsatları, insan kaynakları, döner sermaye ya da bilgi edinme hakkından yararlanmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi telefon numarası 0212 285 66 77 numaralı telefon ile iletişime geçebilir. Üniversitenin adresi Ayazağa Kampüsü Maslak İstanbul

olarak kullanılabilir.İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası 0212 365 78 00 -01, 02, 03… 99 a kadar devam eder.

Bu güzide Yüksek Öğrenim kurumunda kariyer yapmak isteyenlerin konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi kariyer Merkezi telefon numarası 0212 285 39 01 numaralı telefon yada 0212 285 66 51 numaralı belgegeçer aracılığıyla iletişim kurabilecekleri söyleyebiliriz.

Bu eğitim kurumundan mezun olmak ayrıcalık olduğunu unutmayınız! Mezun olduktan sonra işiniz bitmez, sizinle iletişime geçmek isteyenler mutlaka olacaktır. Sizin edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri değerlendirmek isteyenlerin İTÜ Mezunları İletişim Ofisi telefon numarası aracılığı ile sizinle iletişim geçeceğini unutmayın. İTÜ mezunları iletişim telefon numarası ve faks numarası 0212 285 30 80 numaralı telefon. Bu numarayı doğal olarak bu üniversiteden mezun olan gençlerden faydalanmak isteyen kurum ve kuruluşlar arayacaktır.

Biz de gençlerimizin değerlendirilmesi onlara fırsat verilmesi için çaba harcayan kurum ve kuruşlar en faydalı olmak amacıyla bu numaraları paylaşıyoruz.

İstanbul Teknik Üniversitesinin yerleşkeleri

İstanbul Teknik Üniversitesinin farklı yerlerde yerleşkeleri bulunmaktadır. Tuzla, Gümüşsuyu, Maçka, Taşkışla, Ayazağa ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yerleşkeleri mevcuttur. Teknik Üniversite olması hasebiyle teknik fakülteleri, enstitüleri ve öğrenim birimleri ile ülkemizin yüzakı devlet üniversitelerinden biridir.

Sizler de bu kurumda yerinizi ayırtmak için İTÜ tel no ile iletişime geçerek merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İTÜ hakkında ne düşünüyorsunuz

Konuyla ilgili görüşlerinizi alt tarafta paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Toros Üniversitesi iletişim bilgileri başlıklı makalemizde mersin toros üniversitesi telefon numarası, Toros Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası ve Toros Üniversitesi faks numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 556 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status