İskenderun Teknik Üniversitesi,Hatay ilimizin İskenderun ilçesinde kurulmuş olan İskenderun Teknik Üniversitesi, 2015 yılında eğitim öğretim faaliyetlerini başlamak için var gücüyle yapılanma çalışmasına devam etmektedir. Bizlerde Türkiye’nin ihtiyacı olan teknik üniversitelerin sayısının hızla çoğalmasına destek olmak amacıyla bu önemli adımı desteklemek adına üniversitemizin kısa tanıtımını yaparak gerekli bilgilendirmeleri yapmaya çalışacağız. Kısa adı İSTE olan eğitim kurumu Devlet Üniversitesi, Eğitim dili Türkçe’dir. Sloganı ‘teknoversite’ olarak öne çıkmaktadır. Okulun rengi turuncu, şimdilik rektörlük görevini Profesör Dr. Türkay Dereli yapmaktadır.

İskenderun Teknik Üniversitesi iletişim bilgileri

Oldukça genç bir Yüksek Öğrenim Kurumu olan İskenderun Teknik Üniversitesi santral telefon numarası 0326 613 56 00 ya da 0326 613 70 80 numaralı telefonlar aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine destek vermektedir. İster öğrenci işlerini arayın, ister bilgi işlem daire başkanlığını ya da Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı idari ve mali işler daire başkanlığını kısaca ihtiyacınız olan bütün birimlere ulaşmak amacıyla aramanız gereken telefon numarası İskenderun Teknik Üniversitesi tel no 0326 613 56 00 numaralı santral olduğunu hatırlatalım.

İskenderun Teknik Üniversitesi iletişim bilgileri Merkez Kampüsü Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan İskenderun şehir merkezinde bulunmaktadır ve ulaşım dolmuş otobüs ile kolayca sağlanmaktadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinden İskenderun’a ulaşmak isteyenler için uçakla Hatay hava gelebildiği gibi karayolu ile de ulaşma fırsatı bulunmaktadır. Ayrıca Adana Havalimanı da ulaşım için önemli bir alternatif olarak durmaktadır. İskenderun aynı zamanda bir liman kentidir. Doğal olarak denizyolu, demiryolu, karayolu, havayolu ile ulaşım fırsatları bulunmaktadır.

İskenderun Teknik Üniversitesi Akademik birimleri

İskenderun Teknik Üniversitesi Akademik birimleri şunlardır.

FakültelerTeknoloji Fakültesi, mühendislik ve doğa bilimleri, Mimarlık işletme ve yönetim bilimleri, Denizcilik bilimleri ve teknolojisi, Barbaros Hayrettin gemi inşaatı ve denizcilik fakülteleri.

Yüksekokulları

Yabancı Diller turizm işletmeciliği ve otelcilik, sivil havacılık olarak öne çıkmaktadır. Meslek yüksekokulları, İskenderun Meslek Yüksekokulu, Erzin Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Dörtyol Meslek Yüksekokulu ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu olarak hizmet vermektedir.

Enstitüler

Taşımacılık ve lojistik sosyal bilimler, mühendislik ve fen bilimleri, Enerji Demir Çelik çevre ve Deniz Bilimleri ile Bilişim enstitüleri olarak oldukça fazla alternatif sunmaktadır.

Ayrıca bir ada bir adet Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı sahibi olduğunu da hatırlatalım.

İskenderun Teknik Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Devlet Üniversitesi olma özelliği ile ücretsiz olarak eğitim öğretim faaliyetlerinden faydalanmak isteyen gençlerin İskenderun Teknik Üniversitesi taban puanları, yurt, barınma, kampüste yaşam gibi merak ettikleri konular hakkında bilgi almak amacıyla yapmaları gereken İskenderun Teknik Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası aracılığı ile merak edilen konuların öğrenilerek bilgi sahibi olmalarıdır. Genç ancak dinamik iddialı bir Yüksek Öğrenim Kurumu’nun Araştırma merkezleri araştırma laboratuvarları ile Teknik olarak ilerlemek isteyen ülkemize destek vereceğini bu anlamda gençler geliştireceğini düşünüyoruz.

Öğrencilerin her türlü konuda bilgi almak amacıyla yeni kazanan öğrencilerin, aday öğrencilerin üniversite ile ilgili konularda bilgi almak amacıyla doğrudan İskenderun Teknik Üniversitesi web sitesi aracılığı ile de bilgi almak amacıyla bilgi iste adlı formu kullanarak mesaj yazıp iletişim kurmak fırsatları olduğunu hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 541 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status