İnönü Üniversitesi Hakkında Bilgi1975 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş olan İnönü Üniversitesi kanunu ile hayata geçmiş ve ilk eğitim öğretim faaliyetine de 1976-77 yıllarında başlamış olan eğitim kurumu hakkında sizlere bilgilendirme yapacağız. Türkiye’nin köklü ve saygın üniversiteleri arasında yerini alan İnönü Üniversitesi bugün 13 tane fakülteye sahiptir. Bir tane konservatuvar, dört tane Yüksek Okulu, 12 tane meslek yüksekokulu, 5 tane enstitü ve bir tane de Teknokent sahibidir. Aralarında Turgut Özal Tıp Merkezi’nin de bulunduğu 19 tane Uygulama ve Araştırma Merkezi ve 30 bin civarında öğrencisi ile önemli bir Yükseköğretim kurumudur.

İnönü Üniversitesi İletişim ve Ulaşım

Malatya merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan üniversite yaklaşık 7 bin dekarlık kampüs içinde ağırlıklı eğitimini sürdürmektedir. Ayrıca Battalgazi Kampüsü ve iki tane de şehir merkezinde dördü ilçe merkezinde olmak üzere 6 ayrı yerleşkesi ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

3030

İnönü Üniversitesi iletişim bilgileri İnönü Üniversitesi taban puanları, Merkez Kampüs Battalgazi Kampüsü hakkında sizlere iletişim bilgileri hakkında bilgilendirme yapalım. Merkez Kampüs telefon numarası 442 377 30 00 Battal Gazi Kampüsü telefon numarası da aynı şekilde Merkez Kampüs numarası ile birlikte kullanılmaktadır. Ulaşım şehir merkezinden belediye otobüsleri aracılığıyla rahatlıkla yapılmaktadır. Üniversitenin adresi ise İnönü Üniversitesi merkez Kampüsü Malatya şeklinde yazılarak ulaşılabilir. İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi Öğrenci işleri Telefonu

İnönü Üniversitesi sosyal paylaşım hesapları aracılığıyla de güncellenmektedir başta Twitter, Facebook gibi önemli sosyal ağlar aracılığıyla üniversitenin iletişim kanalları kullanılabilir. Hızla gelişmesinin sürdüren üniversite 70 bin civarında mezun vermiştir. Türkiye’nin düşünce, bilim, ekonomi, sanat ve sosyal konularda kendini kanıtlayan on binlerce nitelikli insan yetiştiren İnönü Üniversitesi herkese eğitim-öğretim fırsatı sunmaktadır. İnönü Üniversitesi Öğrenci işleri Telefonu EN ÇOK MERAK EDİLEN KONUDUR.

İnönü Üniversitesi telefon numarası

Türkiye’mizin doğusundan batısına kadar aydınlık yarınlar için çaba harcayan köklü Eğitim Kurumu sizlere de fırsat sunabilir. Siz de üniversitenin sizlere sunduğu fırsatlar İnönü Üniversitesi taban puanları burs, yurt, barınma, yeme içme gibi konularda bilgi almak amacıyla İnönü Üniversitesi telefon numarası aranarak daha fazla bilgi alınabilir.

Köklü Yüksek Öğrenim kurumları arasında yer alan Doğu Anadolu’nun önemli üniversitelerinden biri olan Yüksek Öğrenim faaliyetlerinden faydalanmak isteyen herkese fırsat vermektedir. Siz de kampüste yaşam, öğrenci işleri telefon numarası, Araştırma merkezleri, iletişim bilgileri, kademik birimler ile ilgili Merak ettiğiniz konularda bilgi almak amacıyla İnönü Üniversitesi iletişim bilgileri aracılığıyla daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnönü Üniversitesi hakkındaki düşünceleriniz

Üniversiteden mezun olan ya da aktif olarak eğitim öğretim faaliyetlerinden faydalanan gençlerin konu hakkındaki düşünceleri bizim için önemlidir yazın. Sizler de üniversiteniz ile ilgili katkınız olsun.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 569 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status