Iğdır Üniversitesi hakkında bilgi Kuruluşu 1995 yıllarına dayanan yükseköğretim kurumu hızla gelişme göstererek büyümesini sürdürmektedir. Başlangıcında Meslek Yüksekokulu olarak hizmet veren daha sonra her ilde üniversite açılması ile ilgili kanun gereği Iğdır üniversitesi açılarak Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki gençlerin yüksek öğrenimden faydalanması sağlanmıştır. Bugün 2 yüksekokul 7 fakülte 4 Meslek Yüksekokulu üç tane koordinatörlük üç tane enstitü ve 6 tane uygulama araştırma merkezinin bulunduğu eğitim kurumunda 300 civarında akademik personel 200 den fazla idari personel 250 civarında yardımcı personel ve 3000 civarında ön lisans öğrencisi 2000 civarında lisans öğrencisi 350 civarında da lisans öğrencisi ile toplamda 5000 Yüksek Öğrenim öğrencisine Yüksek Öğrenim fırsatı ve kariyer fırsatı vermektedir.

Iğdır Üniversitesi iletişim bilgileri

Üniversite ile ilgili bütün konular hakkında bilgi almak amacıyla yapmanız gereken Iğdır Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 444 94 47 numaralı telefonu aramaktır. Sizlere üniversitenin sağladığı avantajlar, fırsatlar ve diğer merak ettiğiniz konular hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca Iğdır Üniversitesi telefon numaraları şunlardır 0476 223 00 10 11

12 13 14 şeklinde aranabilir ve Iğdır Üniversitesi fax numarası 0476 223 00 17 numaralı hattan faydalanabilirsiniz.

Iğdır Üniversitesi Akademik Faaliyetleri

Doğu Anadolu bölgemizin genç üniversitelerinden biri olan Iğdır Üniversitesi’nin fakülteleri şunlardır;

Ziraat, Turizm, Mühendislik, Güzel Sanatlar, fen edebiyat, ilahiyat, İktisadi ve İdari Bilimler

Enstitüleri ise;Sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve fen bilimleri, uygulamalı bilimler ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları da gençlere fırsat vermektedir. Araştırma ve uygulama merkezlerinde ise Tarımsal Araştırma Uygulama, sürekli eğitim araştırma ve uygulama, çevre sorunları araştırma ve uygulama, Caferilik araştırma ve uygulama, araştırma laboratuvarı, Uygulama ve Araştırma, Ağrı Dağı araştırma ve uygulama merkezleri bulunduğunu hatırlatalım.

Koordinatörlükler olarak zorunlu dersler proje koordinasyon ve danışmanlık, bilimsel araştırma projeleri koordinasyon birimleri mevcuttur.

Iğdır Üniversitesi  telefon numarası

Iğdır Üniversitesi kalite Kurulu hakkında da bilgi almak görüşmek isterseniz Iğdır Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz genç ve Iğdır Üniversitesi aynı zamanda sosyal ağlarda da güncel olarak iletişim kanallarını kullanmaktadır. Bunun için WhatsApp ya da çağrı merkezi kanallarını kullanabilirsiniz. Üniversitenin adresi Suveren Kampüsü Iğdır şeklinde yazmak yeterlidir.

Iğdır Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası

Iğdır Üniversitesi’nin gerçekleştirmeyi düşündüğü yakın projeleri arasında hayvan hastanesi projesi Mediko Sosyal bina projesi Spor Tesisleri altyapı Suveren Kampüsü Cami projesi Peyzaj üniversiteler arası işbirliği programı gibi çalışmaları bulunmaktadır öğrencilerin üniversite ile ilgili ayrıntılı bilgi almak amacıyla yapması gereken Iğdır Üniversitesi öğrenci işleri telefon numarası 444 94 47 numaralı telefonu arayarak merak ettiği konular hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Doğu Anadolu bölgemizin genç dinamik hızla büyüyen Yüksek Öğrenim Kurumu hakkında sizlere kısa bilgilendirme yaptık. Ayrıntılı bilgileri üniversitenin web sitesine girerek öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 525 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status