Gazi Üniversitesi HakkındaTürkiye Cumhuriyeti’nin ilanından sonra büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1926 yılından itibaren aydınlanma yolunda gençlerin gerekli desteği görmesi amacıyla eğitime yönelmesi sonucunda Gazi Üniversitesi temelleri kısa süre içerisinde atıldı. Bu görevi Türkiye’nin önemli mimarlarından olan Mimar Kemalettin’in alması ve Ankara merkezinde orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü yapılarak hizmete açıldı. Bugün rektörlük binası olarak kullanılan bina o dönemde bu eğitim kurumunun temellerini oluşturdu. 1929 yılında bu enstitü adını değiştirdi ve uzun yıllar Yüksek Öğrenim hizmeti verdi. Daha sonra Gazi Eğitim Enstitüsü olarak hizmet veren Yüksek Öğrenim Kurumu 1982 yılında Gazi Üniversitesi adında Türk gençliğine önemli hizmetler sunmaya devam etmektedir. Cumhuriyetin kurulmasından bugüne kadar oldukça önemli hizmetler veren kurum rolünü oynamaya devam etmekte ve günden güne kendini geliştirerek hizmetlerini artırmaktadır.

Gazi Üniversitesi iletişim bilgileri

Ülkemizin en önemli devlet üniversiteleri arasında yer alan Gazi Üniversitesi telefon numarası 0312 212 68 40 olarak hizmet vermektedir. Her türlü konu hakkında bilgi almak merak edilenlerin öğrenilmesi amacıyla Gazi Üniversitesi iletişim bilgileri kullanılmalıdır. Eğitim Kurumu sürekli kendini güncelleyerek fakülte sayısını artırmakta, enstitüler çoğalmakta yüksekokullar ve meslek yüksekokulları da programlarının artırarak Yüksek Öğrenime hizmet vermektedir üniversiteye ulaşım metro dolmuş ve Ankaray ile gerçekleştirilmektedir.Gazi Üniversitesi Ulaşım

Ankara’nın her bölgesinden belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve Metro aracılığıyla ulaşım kolaylıkla yapılmaktadır. Elbette dolmuşlar haricinde öğrencilere indirim yapılmaktadır.

Gazi Üniversitesi çağrı merkezi telefon numarası

Türkiye’nin eğitimde Öncü eğitim kurumlarından biri olan Gazi Üniversitesi çağrı merkezi telefon numarası 0312 212 68 40 olarak hizmet vermektedir. Bilgi sistemleri araştırma servisleri eğitim sistemi aday öğrencilerin yapması gerekenler Gazi Üniversitesi’nde yaşam, üniversitenin öğrencilere sağladığı fırsatlar, burs, barınma, yeme içme ya da diğer konular hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Gazi Üniversitesi çağrı merkezi telefon numarası ile iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi sahip olursunuz.

Lisans, lisansüstü, önlisans eğitim faaliyetlerinden faydalanmak amacıyla ya da araştırma merkezlerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi olma bilgi almak için Gazi Üniversitesi iletişim bilgileri kullanılmalıdır.

Gazi Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Çok köklü bir geçmişe sahip olan Başkent Ankara’da yüksek öğrenim faaliyeti veren Gazi Üniversitesi ile ilgili görüş öneri düşünce eleştirilerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 532 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status