Galatasaray Üniversitesi HakkındaGalatasaray Üniversitesi eğitim faaliyetleri, tarihçesi, iletişim bilgileri ve çalışma alanları hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla bu yazıyı hazırladık. 1481 yılında Galata sarayı adında bir Enderun Okulu İkinci Beyazıt tarafından açılmıştır. Bu okul o dönemde devlet kademesinde memurluk yapmak isteyen kişileri yetiştirmiştir. Günümüzde Galatasaray Lisesi olarak tanınan yerde eğitime başlayan kurum, dönemin yetenekli ve çalışkan gençlerini lise öğreniminden sonra yüksek derecede eğitim almaları için bu okula gönderilmişlerdir. O dönemin şartları içerisinde yatılı olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden ve Saray işlerinin yürütülmesi amacıyla önemli kişiler burada yetiştirilmiştir.

Galatasaray Üniversitesi Tarihçesi

O dönemden bugüne kadar adını ve geleneksel çalışma sistemi ile faaliyetlerini devam ettiren devletin en önemli eğitim kurumlarının başında Galatasaray Üniversitesi olarak kabul edilebilir. 1838 tarihinde restorasyon yapılan bina Tıbbiye-i Şahane’ye dönüştürülerek öğrenim dili de Fransızca olarak kabul edilmiş ve sağlık alanında hizmet veren kişiler yetiştirmek amacıyla ilk Türk kadın ebeler burada yetişmiştir. Aslında ilk sivil öğretim faaliyetleri de burada başlamış diyebiliriz.

Galatasaray Üniversitesi iletişim bilgileri

Ülkemizin Saygın eğitim kurumlarından biri olarak kabul edilen Galatasaray Üniversitesi adresi Çırağan Caddesi Numara 36 Ortaköy İstanbul olarak bilinmelidir.

Galatasaray Üniversitesi telefon numarası

Galatasaray Üniversitesi telefon numarası 0212 227 44 80 numaralı telefonla hizmet vermektedir. Hemen hemen bütün Yüksek Öğrenim çağına gelmiş gençlerin hayalini süsleyen Galatasaray Üniversitesi’nde okumak için taban puanları hakkında bilgi sahibi olmak, öğrencilere sunduğu fırsatlar hakkında bilgi almak, engelli öğrenci birimi, spor takımları öğrenci kulüpleri, eğitim kurumunun burs fırsatları üniversiteye başvuru sistemi, öğrenci otomasyon sistemi, öğrenci kabul sistemi hakkında bilgi almak amacıyla Galatasaray Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon 0212 227 44 80 numaralı telefondan bilgi alınabilir.Ayrıca eğitim Kurumu’nun resmi web sitesinden online olarak öneri istek şikayet kutusunu doldurup bir cevap alabilirsiniz. Köklü bir eğitim kurumu olan Galatasaray Üniversitesi kuruluş aşaması Galatasaray Lisesinden mezun olanların önderliğinde hazırlanmış olan bir proje ile uluslararası yapılan bir tören ve hukuksal kimlik sayesinde bugün bir devlet üniversitesi olarak Türk eğitim sistemine hizmet vermektedir.

Kurum bir kamu tüzel kişiliği olarak hizmet vermektedir önemli devlet adamlarının yetiştirildiği bu kurum yine önemli kişilerin katılımıyla kurulmuş olan tek ve ilk Yüksek Öğrenim Kurumu olarak kabul edilmektedir.

Galatasaray Üniversitesi’nde eğitim almak herkese nasip olmaz çünkü ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak kişilerin yetiştiği bu okulda eğitim fırsatı yakalayanların gelecekte de önemli bürokratlar arasında olma ihtimali yüksektir. Eğer sizler de gelecekte ülke sorunlarına çözüm bulmak ülke yönetiminde söz sahibi olmak istiyorsanız Galatasaray Üniversitesi iletişim bilgilerini kullanarak bilgi alın ve şimdiden bu ayrıcalıklı kurumda kendimize yer edinmeye çalışın.

Elbette başarılı öğrencileri ve yetenekli öğrencilerin bu kurumda yer edinebileceğini peşinden söyleyebiliriz. Öğrenci hizmetleri, akademik birimler, Eğitim Kurumu hakkında bilgi almak ve diğer merak ettikleriniz için yapmanız gereken Galatasaray Üniversitesi telefon numarası aracılığı ile bilgi sahibi olmaktır.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 570 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status