Fırat Üniversitesi İletişim Telefon NumarasıTürkiye’nin çok köklü eğitim kurumlarından biri olan Fırat Üniversitesi  iletişim telefon numarası kanalları, faaliyet alanları, öğrencilere sunduğu fırsatlar gibi konularda sizlere bilgilendirme yapacağız. Elazığ ilimizde faaliyet yürüten zengin bir kültürün ortaya çıkmasında önemli rol üstlenen Eğitim Kurumu Tunceli, Muş, Bingöl ve Erzincan’ın Kemaliye ilçelerinde Yüksek Öğrenim faaliyetlerinde bulunurken Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde önemli eğitim faaliyetlerinde söz sahibi olmuştur.

Fırat Üniversitesi Eğitim Hizmetleri

1967 yılında eğitim öğretim hizmetine başlayan Fırat Üniversitesi Elazığ ile özdeşleşmiştir. Her ilimizde farklı üniversiteler eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayınca doğal olarak bazı fakültelerine bölümlerini kaybeden ancak her şeye rağmen oldukça köklü bir geçmiş mirasa sahip olan Fırat Üniversitesi sürekli kendini güncelleyerek büyümesine devam etmektedir. Akademik ve idari birimlerle sürekli olarak kendini yenileyen çağa ayak uyduran ve adından söz ettiren önemli bir Yüksek Öğrenim kurumudur.

Fırat Üniversitesi iletişim bilgileri

Üniversite ile ilgili ulaşılması gereken birimler için Fırat Üniversitesi santral telefon numarası 0424 237 00 00 numaralı telefon aranmalıdır. Bütün konu ya da sorunların çözümü için bu telefon numarası aranarak dahili numaralar için biliyorsanız tuşlayarak ulaşın.

Fırat Üniversitesi Çağrı Merkezi

Fırat Üniversitesi Çağrı Merkezi telefonu aldıktan sonra yapılacak yönlendirmeleri takip ederek iletişim kurabilirsiniz. Santral telefon numarası alındıktan sonra öğrenci işleri için 32 51

kütüphane için 50 51

misafirhane için 60 00

güvenlik için santral

konferans salonu için 50 15

üniversite evi için 43 27

öğrenci seçme yerleştirme merkezi temsilciliği için 50 20Fırat Üniversitesi

Fırat Üniversitesi Hastanesi telefon numarası

Fırat Üniversitesi Hastanesi telefon numarası 0424 233 35 55 numaralı telefon aranmalıdır. Ayrıca bütün fakülte, yüksekokul, konservatuvar, meslek yüksekokullarının ve enstitülerin farklı telefon numaraları olduğunu hatırlatalım. Bunun içinde ulaşmak amacıyla aramanız gereken numara Fırat Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı telefon numarası 0424 237 00 00 numaralı çağrı merkezi telefon numarasıdır.

Fırat Üniversitesi’nin tarihsel gelişimi ve bölümleri

Yüksek teknik okul, Veteriner Fakültesi 1967 yılında açıldı. Veteriner Fakültesi Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi açıldı 1982 yılında, Teknik Eğitim Fakültesi Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi açıldı. 1983 yılında Elazığ Meslek Yüksekokulu, Tunceli Meslek Yüksekokulu, Bingöl Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü açıldı. 1987 yılında Muş Meslek Yüksekokulu ve Bingöl Hayvan Sağlığı Yüksek Okulu açıldı. 1990 yılında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu açıldı. 1992 yılında Keban Süleyman Demirel Meslek Yüksek Okulu ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu açıldı. 993 yılında İlahiyat Fakültesi 1995 yılında Sivrice Meslek Yüksekokulu Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Maden Meslek Yüksekokulu açıldı. 1996 da Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu ve Elazığ Sağlık Yüksekokulu açıldı. 1997 yılında İletişim Fakültesi Eğitim Fakültesi Devlet Konservatuvarı ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu açıldı. 1998 de Muş Eğitim Fakültesi, 2001 de Malazgirt Meslek Yüksekokulu, 2006 da Bingöl Ziraat Fakültesi, Tunceli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2008 yılında ise  diğer illere devredildi. 2009 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi açıldı. 2011 yılında Eğitim Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ile Baskil Meslek Yüksekokulu açıldı. 2013 yılında Diş Hekimliği Fakültesi, 2014 te Sosyal Bilimler Fakültesi, 2015 yılında ise Sağlık Bilimleri Fakültesi açıldı.

Siz de Doğu Anadolu bölgemizin köklü üniversitelerinden biri olan Fırat Üniversitesi iletişim telefon numrası ile   geleceğe yönelik kariyer hesapları yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 694 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status