Erciyes Üniversitesi HakkındaUluslararası dünya üniversiteler sıralamasında Türkiye’deki üniversiteler sıralamasında on ikinci yer bulan Erciyes Üniversitesi faaliyetleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. 1977 yılında kurulan ve başlangıçta devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi olarak faaliyetini yürüten kurum 1982 yılında bağımsız devlet üniversitesi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Aslında kuruluş aşaması 1978 yılında Kayseri Üniversitesi olarak başlamış olan bu Eğitim Kurumu daha etkisinde Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı olarak Tıp Fakültesi ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Erciyes Üniversitesi Telefonu

Erciyes Üniversitesi bağımsız bir devlet üniversitesi olarak yola devam ettikten sonra hızlı bir şekilde büyümüş ve Türkiye’nin en önemli Yüksek Öğrenim kurumları arasında yerini almıştır.

Erciyes Üniversitesi iletişim bilgileri

Hızlı bir yapılanma içinde olan kurum 2400 civarında akademik personel ile 65000 civarında öğrenciye eğitim öğretim fırsatı sunmaktadır. 1984 yılından sonra lisansüstü eğitim-öğretim atağına kalkan kurum sağlık bilimleri, fen bilimleri, sosyal bilimler, güzel sanatlar, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi eğitim bilimleri ve Gevher Nesibe Tıp tarihi enstitüsünde 10 bine yakın öğrenci yüksek lisans yaparken 1500 civarında Yüksek öğrenim öğrencisiyle doktora yapma fırsatı yakalamıştır.  Erciyes Üniversitesi telefon numarası 0352 207 66 66 olarak hizmet vermektedir.

Erciyes Üniversitesi sosyal medya hesaplarıAyrıca sosyal medya hesapları da takip etmek isteyen öğrenciler için sürekli güncellenmektedir. Erciyes Üniversitesi kurumsal kimliği marka tescil belgesi bulunmaktadır. Sizlerde İç Anadolu bölgemizin en önemli Yükseköğretim kurumları arasında yer alan Erciyes Üniversitesi çağrı Merkezi telefon numarası aracılığıyla merak ettiğiniz konuların cevabını bulmak için 0352 207 66 66 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi’nden üç tane Kampüs içinde 18 tane fakülte, 7 tane enstitü, 3 tane yüksekokul, 10 tane meslek yüksekokulu, 38 tane Araştırma Merkezi ve bunlara bağlı 445 tane bölüm bulunmaktadır. Buralarda görev yapan idari personel sayısı 2700 civarındadır. Bunların 2400 civarında akademik personel olduğunu hatırlatalım. Erciyes Üniversitesi’nde 140 tane öğrenci kulübü bulunmaktadır. 65 binden fazla öğrenci Yüksek Öğrenim faaliyetlerinden istifade etmektedir.

Erciyes Üniversitesi çağrı merkezi telefon numarası

Burs fırsatları, yurt, barınma, ulaşım, yeme içme, kampüste yaşam üniversitenin öğrencilere sunduğu fırsatlar gibi farklı konular için Erciyes Üniversitesi telefon numarası aranarak ayrıntılı bir şekilde bilgi alınmalıdır.

Erciyes Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye’de üniversiteler sıralamasında on ikinci sırada yer bulan Yüksek Öğrenim Kurumu ile ilgili görüş düşünceleri eleştirilerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 588 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status