Elektrik arıza telefon numarası kaç?  Hayatımızın önemli bir yerini teşkil eden elektriğin, günlük hayatta kullanımı giderek artınca elektriksiz yaşamanın neredeyse imkansız olduğu bir dönemde hiç umulmadık bir anda elektrik kesilebiliyor. Böyle durumlarda Elektrik arıza telefon numarası kaç? bilmeniz gerekir. Çünkü bazı durumlarda elektrik dağıtım şirketleri elektrik arızası olduğu bölgeleri tespit edemeyebilir ve günlerce saatlerce elektriksiz kalabilirsiniz. Bu durumu yetkililere bildirmeniz gerekmektedir. Dağıtım şirketleri sizin ihbarlarının üzerine gerekli bölgelere girecek ve anında elektriği devreye sokacaktır.

Elektrik arıza telefonu kaç?

Unutmayınız, sizler bildirimde bulunmak bulunmasanız elektrik arıza servisi sizin mağduriyetimizin farkında olamaz. Bir yerlere not etmeniz için elektrik numarası kaç olduğunu bilmeniz önemlidir. Sadece arıza durumlarında değil mahallenizde sokağınızda sokak lambalarında bir sorun olduğu zamanda elektrik dağıtım şirketini arayıp haber vermeniz gerekmektedir. Sokak lambaları bazen çalışmazsa karanlıkta nasıl gideceğinizi düşünemezsiniz ve hırsızdan köpekten şundan bundan korkarsınız. Bu sebeple mutlaka elektrik arıza telefon numarası kaç bilmeniz gerekmektedir.

Tedaş

Tedaş

Her bölgenin elektrik dağıtım şirketi farklı olduğu için her abone yaşadığı bölgenin elektrik dağıtım şirketlerine bu bilgileri araştırmak için sormalıdır ya da internetten araştırıp not etmelidir.Elektrik arıza tel numarası kaç?

Elektrik arıza tel numarası genel olarak Alo 186’dır. Alo 186 sizlere yardımcı olmaya çalışacaktır. Arıza durumunda aramanız gereken numara Türkiye geneli için Alo 186 olduğunu hatırlatalım, ancak tekrar hatırlatmakta fayda var Türkiye’de elektrik dağıtım firmaları özelleştiği için her bölgenin dağıtım şirketi ayrıdır. Siz yaşadığınız bölgedeki elektrik dağıtım firmasının iletişim tel numaralarını not etmelisiniz. Sadece arıza durumunda değil özel çekilecek bir hat için veda apartmanımız eviniz elektrik tesisatının bağlanması için mutlaka elektrik yetkilileri ile görüşmeniz gerekir. Sizlere elektrik arıza telefon numarası kaç anlatmaya çalıştık.

Umarız bu bilgilendirme ışığında karanlık günler yaşamazsınız. Hiç belli olmaz Türkiye’de altyapı o kadar da güçlü olmadığı için her an elektriğiniz kesilebilir. Böyle durumlara fırsat vermemek için anında müdahale istemek için elektrik tel numarası öğrenilmeli ve karanlıkta kalmamak gerekir. Sadece karanlık olarak düşünmeyin her türlü elektrikli cihazları kullandığımız son çağda buzdolabı olmadan, klima olmadan, bilgisayarlar olmadan, hatta ve hatta akıllı telefonlarla artık dışarı çıkmadan hayat devam etmiyor. Sayamayacağımız kadar çok elektrik kullanım alanından dolayı mutlaka elektriksiz kalmamak için elektrik arıza telefon numarası 186 olarak öğrenilmelidir. BU NUMARA not edilmelidir ve bilinmesi gereken en önemli numaralardan biri olduğunu aklınızda tutmanız gerekir.

Yaşadığınız bölgede elektrik kesintisi ilgili bilgileri alt tarafa yazarsanız yetkililere duyurma fırsatı da yakalamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan İtfaiye numarası kaç? başlıklı makalemizde 110 numaralı telefon, Acil telefon numarası kaç ve İtfaiye kaç? hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 1073 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status