Diyanet – Alo Fetva telefon numarasıDiyanet İşleri Başkanlığı danışma hattı Telefon Numarası Kaç? Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva telefon numarası kaç? Diyanet İşleri Başkanlığı dini danışma hattı kaç? Diyanet İşleri telefon numarası kaç? Diyanet’in Alo Fetva telefon numarası kaç?

Dinle ilgili vatandaşların her türlü işlerinin yürütülmesi amacıyla kurumsal bir kimlik içinde hareket eden Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’deki hizmetlerinden sorumludur bazı ülkelerde din hizmetleri gelenekten devam etmektedir ancak ülkemizde geçmişten günümüze kadar din hizmetleri bir kamu görevi olarak yapılmaktadır. İslam dini ile ilgili işler Diyanet İşleri Başkanlığı adı verilen kuruma devredilmiştir. Böylece dini konularda hüküm verecek makam Diyanet İşleri Başkanlığı’dır.

Ülkemizin yüzde 99’u Müslüman olduğuna göre doğal olarak sosyal hayatın vazgeçilmez unsuru olan dinle ilgili oldukça fazla merak edilen soru vardır. Vatandaşlar kafalarına takılan bu soruları Türkiye’de dinle ilgili resmi kuruluş olan diyanetin Alo Fetva telefon numarası aracılığıyla aracılığı ile sorma hattını kullanmaktadır. Siz aklınıza gelebilecek her türlü dini konu ile ilgili fetva almak bilgi almak sorularınıza cevap bulmak için Diyanet İşleri Başkanlığı telefon numarası arayabilirsiniz.

Alo Fetva telefon numarası kaç?

Türkiye’de dinle ilgili anayasal bir kurum olarak düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı özel kanunda belirtilen görevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Böylece ülkemizde yaşayan vatandaşların her türlü dini inançları ahlak esasları ibadet ile ilgili işleri yürütmek dil konusunda topluma bilgi vermektedir. İbadet yerlerine düzenlemek yönetmek vatandaşların dini ihtiyaçları hakkında sorulan sorulara cevap vermek için Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilendirilmiştir.DİYANET

DİYANET

Diyanet’in telefon numarası kaç?

Ben bir konuda bilgi almak istiyorum diyenlerin aramak zorunda olduğu telefon numarası Alo Fetva Hattı 190 olduğunu hatırlatalım. İl müftülüklerine bağlı olarak çalışan Alo 190 fetva hattı sizlere merak ettiğiniz cevabını öğrenmek istediğiniz dini konularda bilgi vermektedir.

Hangi ilde yaşıyorsanız aradığınız zaman doğrudan sizi kendi evinizin müftülüğüne yönlendirecektir. Bağlı bulunduğunuz müftülük görevlisinin size sorunuzun cevabını verecektir. Sorular bazen online olarak anında cevaplanır. Eğer uygun zaman diliminde değilse size belli bir süre verilir ve cevap size dönüş yapılarak bildirilir. Bütün dini konularda aklınıza gelebilecek her türlü konularda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın telefon numarası aranabilir. Müslüman vatandaşların hassasiyetlerini dikkate alan kurum araştırma yapmadan kesin hüküm bulmadan size aklına esen cevabı vermez. Televizyonlarda kanallarda farklı cemaat, dernek, grup gibi kesimlerin farklı açıklamaları sizleri kafasını karıştırabilir kesin net doğru cevabı Diyanet İşleri Başkanlığı Alo Fetva telefon numarası sayesinde öğrenebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda Diyanet İşleri Başkanlığı telefon numarası aranabilir.

Sizlere en etkili ve en yetkili dini fetva makamı olan Diyanet’in telefon numarası kaç? Hemen hatırlatalım, her konuda dini bilgi almak için mutlaka Alo 190 aranmalıdır. Böylece sizlere kesin ve en doğru bilgi verilecektir. Diyanet’in en önemli görevlerinden birisi Müslümanların merak ettiği konularda bilgi vermek, aklına gelen sorulara cevap vermek, onları dini konuda bilgilendirmektir. Bu kurum Müslümanlara hizmet etmek için kurulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Müşteri temsilcisine hızlı bağlanma teknikleri başlıklı makalemizde müşteri temsilcisine direk bağlanma avantajları, müşteri temsilcisine hızlı bağlanma fırsatı ve müşteri temsilcisine hızlı bağlanma yöntemi hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 5908 kere okundu.
 • Site Yorum

20 adet yorum var.

 1. Gonul dedi ki:

  Selamün aleyküm internet üzerinden Carrefour ya da Migros’tan kurban kesimi caiz midir değil midir teşekkür ederim

 2. Mevlüt seven dedi ki:

  Alo fetva hattini neden açtınız ya hiçmi cevab verilmez bu telefonlara

 3. Mevlüt seven dedi ki:

  Ali fetva hattini neden açtınız ya hiçmi cevab verilmez bu telefonlara

 4. ozlem dedi ki:

  kari koca issiz kaldik, kardeslerim borcumuz oldugu icin para yardimi yaptilar, bu arada esim sezonluk ise girdi, biriken para nisap miktarini gecti, ama yardimlari cikarinca nisap miktarina ulasmiyor, zekat boyle bi durumda duser mi bize

 5. Dilara dedi ki:

  Hayırlı ramazanlar cevap verilmiyor hiç bir aradığımda

 6. feridu dedi ki:

  Hz ömer ra hz Ali ra kızı ile evlendimi kız kaç yaşında idi

 7. erol dedi ki:

  bu fetva hattını neden kurdunuz arıyoruz kımse açmıyor

 8. onur dedi ki:

  perşembe ve cuma günü birlikte oruç tutsam ama cumartesi tumasam olurmu

 9. fatma dedi ki:

  rüyada erkek kardeşim annemi çok şiddetli bir şekilde
  dövdüğünü gördüm acaba nası yorumlanır.

 10. osman dedi ki:

  Selamlarımla ben vatanımız üzerinde terör estirenleri bu olayı düzenleyenleri Allahın belası üzerlerine olsun diyorum.bir sorum var cevaplarsanız tesekkür ederim.namaz kıldıktan sonra amin ederken elleri yukarı kaldırıp amin etmek dinen neye girer mesela sünnet mesela farz gibi demek istedim .birde ellerimizi yukarı kaldırıp amin mecburiyeti varmıdır yoksa ellerimi acmadan amin edebilirmiyim.

 11. Amine dedi ki:

  Adeten çıktıktan 10 gün sonra tekrar ara kanamam oluyor.bu durumda namaz kılabilirmiyim veya kuran okuyabilirmiyim.cevap bekliyorum

  • Dilara dedi ki:

   Kaç gün sürüyor 10 günden fazla ise özre giriyor. Az ise her kanamadan sonra boy abdesti alarak kılınır

 12. Faruk ortaköylüoğlu dedi ki:

  Umrede ihramlı ikem ağız burun maskesi takılabilirmi?

 13. Fevzi Altun dedi ki:

  Ankara-Altındağ-sıhhiye bölgesinde çalışıyorum.
  Sabahleyin işime biraz erken gidip sabah namazını camide kılmak istedim.Ancak hangi camiye hangi mescide gitsem kapalı olduğunugördüm.Mesela Kurşunlu cami , Osmanlı camii, sıhhiye köprüsü altındaki mescid gibi.NEDEN
  Sabah namazını vatandaş camide kılması engelleniyor.
  Lütfen yetkililer bu konu ile ilgilensin.

 14. Feyza dedi ki:

  Selamın aleyküm acil cevap istiyorum simdi tecavüze ugramis kiz çocuğunu tecavüz yapan kişinin seriatte cezasi nedir? Tecavuzcusuyle evlenebilir mi acill lütfen

 15. olgun mağden dedi ki:

  SELAMUN ALEYKUM çalıştığım işyerinde boş oturan inanları görünce kızgınlıkla şu koltuklar bi gün boş kalsın kurban kesecem dedim arkasından tövbe tövbe dedim şimdi ben adakmı adamış oldum???

 16. Riza dogani dedi ki:

  Hocam cuma namazi farzindan sonra 10 rekati sonra kilinsa olurmu

 17. Tuğba dedi ki:

  Günaydın bekarım 31 yaşındayım ciddi anlamda tanıdığım biri var düşünceli yattım sanırım dün gece rüya gördüm etkisinden kurtulamadım yardımcı olur musunuz? Rüyam da kolumda Kur’an yazıları görüyorum heyecanlanıp anneme gösteriyorum yanımda ki biri de bir kızın da kolunda Kur’an yazıları vardı kolu kesildi diyor.Birine soruyoruz bir anne oğlu için size büyü yapmış diyor yapan kişi zengin ve tanınmış biriymiş beni nerden görmüş neden ben diyorum irkilerek uyandım. Bunun anlamı nedir acaba Rabbim bana ne anlatmaya çalıştı yanlış yorumlamak istemedim size sormak istedim.

 18. Gereksiz dedi ki:

  Çok güzel birşey yapılmış ama keşke telefonumuzda cevaplansa dahada memnun olucaz…

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status