Dicle Üniversitesi Hakkında Bilgi1966 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine Ankara Üniversitesi’ne bağlı olarak devam eden Diyarbakır tıp fakültesinin hizmete başlaması ile ilk temelleri atılmıştır. Sonrasında farklı fakültelerin dönem dönem açılması ile 1974 yılında nihai olarak Diyarbakır Dicle Üniversitesi hizmetlerine bağımsız olarak devam etmiştir. Bugün 24 Araştırma ve Uygulama Merkezi Teknokent, laboratuvar, Araştırma Merkezi Kütüphane enstitü, yüksekokullar meslek yüksekokulları ve fakülteler ile Güneydoğu Anadolu bölgemizde önemli bir Yüksek Öğrenim merkezi olarak Türk yükseköğretiminin hizmetindedir. Çok köklü bir geçmişe sahip olan Dicle Üniversitesi bölgede verimli topraklara sulama imkanı veren Dicle ırmağından adını almıştır.

Dicle Üniversitesi iletişim bilgileri

Üniversitenin çalışmaları hakkında akademik birimleri ile ilgili bilgi almak amacıyla uzun Dicle Üniversitesi telefon numarası 0 412 241 10 00 numaralı telefon kullanılmalıdır. Ayrıca üniversitenin faks numarası da 0412 248 82 16 olarak hizmet vermektedir. Eğitim ve Araştırma çalışmalarının her alanında girişimci etkin ahlaki değerlere bağlı evrensel değerleri temel alan bir eğitim anlayışı ile hizmet vermekte olan eğitim kurumu özellikle Facebook aracılığı ile de çalışmalarını takipçilerine sergilemektedir.

Sizler de öğrenci işleri Farabi programı Erasmus programı, akademik takvim, Mevlana programı, yabancı işbirlikleri Kampüs içindeki hayat yurt barınma ulaşım kariyer danışma Dicle Üniversitesi taban puanları kontenjanlar ile ilgili merak ettiğiniz konular hakkında Dicle Üniversitesi iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Dicle Üniversitesi telefon numarası

Üniversitenin oldukça etkin olduğunu ve hemen hemen her konuda programları ile gençliğe hizmet verdiğini kariyer yapma düşüncesinde olanların ise Sağlık Bilimleri eğitim bilimleri fen bilimleri ve sosyal bilimler konusunda yüksek lisans fırsatı yakalayabileceklerini hatırlatalım.Dicle Üniversitesi direk bağlanma telefon numarası 0 412 241 10 00

Yine yüksekokullar ve meslek yüksekokullarına her türlü İhtiyaca cevap verecek şekilde programlarla donatıldığını bilmenizde fayda var. Dicle Üniversitesi Araştırma merkezinde kültür varlıklarını koruma Uygulama Merkezi Mezopotamya pardon siyasi Araştırmalar Merkezi bilimsel araştırma projeleri Dicle Üniversitesi bilim ve teknoloji uygulamaları kadın sorunları uygulamalı araştırma engelliler uygulamalı araştırma sürekli eğitim Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi uygulamaları sosyal araştırmalar çevre sorunları Güneydoğu Anadolu projesi uygulamaları güneş enerjisi uygulamaları karaciğer hastalıkları uygulaması psikolojik ve sosyal danışma uygulamaları Sağlık Bilimleri uygulamaları yabancı dil Öğretim uygulamaları doğal afetler araştırma ve inceleme uygulamaları hakkında çalışmalar yaptığını hatırlatalım.

Dicle Üniversitesi

Dicle Üniversitesi

Dicle Üniversitesi Çağrı Merkezi telefonu

Sizlerin de bu konuları ile ilgili bilgi almak amacıyla Dicle Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarasını kullanacağınızı bilmenizde fayda var. Dicle Üniversitesi direk bağlanma telefon numarası 0 412 241 10 00 olarak hizmet vermektedir.

Dicle Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde eğitim faaliyetlerine devam eden bu kurum ile ilgili görüş öneri ve eleştirilerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 601 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status