Amasya Üniversitesi iletişim telefon numarasıAmasya Üniversitesi iletişim telefon numarası araştıranlara faydalı olmak amacıyla bu yazı hazırlandı.

Bu Üniversitesi’nin geçmişi 1974 yılına kadar dayanır. Eğitim enstitüleri ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Amasya Meslek Yüksek Okulu açılarak şehirdeki ilk Yüksek Öğrenim faaliyeti de hizmete girmiş olur.  1982 yılında ise eğitim enstitüsü ile Amasya Meslek Yüksek Okulu eğitim öğretim faaliyetlerini Samsun 19 Mayıs Üniversitesine bağlı olarak devam ettirir. Ancak hükümetin bütün illerde üniversite açılması yönündeki resmi gazetedeki yayınlanan 5467 sayılı kanunla Amasya üniversitesi’de bağımsız olarak eğitim-öğretim faaliyetine başlar.

Amasya Üniversitesi telefon numarası kaç

Amasya Üniversitesi hakkında bilgi almak için Amasya Üniversitesi telefonu 0258 263 10 60 olarak hizmet vermektedir. Amasya Üniversitesi faks numarası ihtiyaç halinde 0358 218 01 04 şeklinde kullanılmalıdır. Amasya Üniversitesi adresi Akbilek Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi numara 7

Amasya üniversite 6 fakülte, 1 Yüksekokul, 8 Meslek Yüksek Okulu, 2 enstitü ile Türkiye’de gençlere Yüksek Öğrenim hizmeti vermek için faaliyetini sürdürmektedir. Amasya Üniversitesi’nde fen, edebiyat, teknoloji, mimarlık, ilahiyat, eğitim ve tıp fakülteleri bulunmaktadır. Sağlık Yüksek Okulu da geleceğin sadece sağlıkçılarını yetiştirmek için hizmet vermektedir. Sekiz tane de Meslek Yüksekokulu bulunan üniversitede farklı bölümler ile hizmet verilmektedir.Amasya Üniversitesi

Amasya Üniversitesi

Amasya Üniversitesi’nde sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüleri eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Amasya Üniversitesi iletişim bilgileri sizlere ihtiyacınız halinde kullanılmak amacıyla resmi kaynaklardan toplanarak verilmiştir. İhtiyaç durumunda aramanız için rektörlüğe bağlı birimler şunlardır;

İş sağlığı ve güvenliği koordinatörlüğü

Merkez araştırma laboratuvarı

Mevlana Değişim Programı Uluslararası

İlişkiler Birimi Yabancı Diller Bölümü

Türk Dili bölümü Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi bölümü

Pedagojik formasyon bölümü

Uzaktan eğitim merkezi

Sürekli Eğitim Merkezi

Enformatik

bölüm olarak da üniversitede gerekli ihtiyacın karşılanması için çalışılmaktadır. Üniversitede kütüphane bulunmaktadır ve öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermek için en iyi şekilde faaliyetin yürütmektedir.

Amasya Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

 Amasya Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası aranarak öğrenci toplulukları, Öğrenci Destek Hizmetleri, spor etkinlikleri tesisler, engelsiz üniversite birimi, kültürel etkinlikler hakkında da gerekli bilgi alabilirsiniz.

Genç üniversitelerimizden olan bu eğitim kurumu geleceğin söz sahibi gençleri yetiştirmek için faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 684 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status