Allianz Sigorta Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası1923 yıllarına dayanan geçmişi ile Türkiye’de Sigortacılık alanında önemli bir görevi üstlenen Allianz Sigorta Müşteri Hizmetleri telefon numarası merak edenlere bu yazıyı hazırladık. İtalyan sigorta şirketi rast tarafından 1923 yılında Türkiye’de Şark sigorta kurulur ilk olarak nakliyat ve yangın alanlarında faaliyetlerini yürütür 195 li yıllarda kaza hayat ve zorunlu trafik sigortası branşlarında altmışlı yıllarda ise Makina montajı alanlarında hizmetlerini geliştirir.

Allianz Sigorta daha sonra Koç topluluğu tarafından satın alınan Şark Sigorta 1980lerde Türkiye’de ilk defa paket Sigorta olayını hayata geçirir. 1988 yılında Dünya devi olarak kabul edilen Allianz Sigorta kurulur. Dünyaca önemli teminat fırsatları sunan ve özellikle hayat ve hastalık emeklilik faaliyetleri üzerinde yoğunlaşan firma limitsiz sağlık sigortası, birleşik hayat sigortası ürünleri ile Türkiye’de tanınan ilk firma olur. Farklı branşlarda kendini geliştirerek büyüyen çocuk sigortası, çocuklara yönelik olarak Türkiye’de ilk sigorta ürünü olarak piyasaya çıkar.

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta hakkında bilgi

1998 yılında Şark Sigorta ismini Koç Allianz olarak değiştirir. 2003 yılında ise bireysel emeklilik sistemini Türkiye’de faaliyete geçiren önemli kuruluşlar arasında yer alır.  Allianz risk yönetimi, risk mühendisliği kavramlarını Türkiye’de ilk kez bu firma hayata geçirir.Allianz Sigorta telefon numarası kaç

Türkiye ve dünyada önemli bir görevi üstlenen dünya Sigorta ve finans devi olarak kabul edilen Allianz Sigorta dünya genelinde 150 bine yakın çalışanı ve yetmişten fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır. Acenteleriyle ve müşterileriyle dünyanın en güçlü Finans topluluğu olma özelliği taşıyan firma dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Allianz Sigorta Müşteri Hizmetleri numarası kaç

Böyle önemli güçlü bir firmanın müşteri topluluğu da oldukça fazladır. Sizler de firma ile ilgili her türlü soru, sorun, merak edilen konuları öğrenmek, istenilen konular için Allianz Sigorta çağrı merkezi 7 gün 24 saat aranarak sorunlara çözüm bulunabilir. Allianz Sigorta müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 300 99 99 99 olarak hizmet vermektedir.

Allianz Sigorta hakkında ne düşünüyorsunuz

Türkiye’nin en köklü ve en etkili sigorta firmalarından biri olan firma hakkında görüş, öneri, düşünce ve eleştirilerinizi konu altına yazabilirsiniz. Memnun musunuz, yoksa…?

Bir önceki yazımız olan Acıbadem Sigorta Telefon Numarası başlıklı makalemizde Acıbadem Sigorta, Acıbadem Sigorta iletişim tel ve Acıbadem Sigorta Müşteri İletişim Merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 874 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status