Aksaray Üniversitesi iletişim telefonHükümetin her ile bir üniversite kurulacak anlayışı ile 2016 yılında bakanlar kurulu kararı ile Aksaray’da bir devlet üniversitesi kuruldu. Doğal olarak adı da şehrin adıyla özdeşleşti. Biz de ihtiyacı olan konuyla ilgilenenler için Aksaray Üniversitesi iletişim telefon bilgileri hakkında sizlere yardımcı oluyoruz. Daha öncesinden Niğde Üniversitesi’ne bağlı olan, ancak bakanlar kurulu kararı ile oluşturulan Aksaray Üniversitesi bağımsız bir üniversite olarak yüksek öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Aksaray Üniversitesi telefon numarası kaç

Üniversitede eğitim öğretim faaliyeti ya da diğer konularla ilgili iletişime geçmek ve bunu telefonla yapmak istiyorsanız

Aksaray Üniversitesi telefon numarası rektör 0382 288 20 02 20 03

Akdeniz Üniversitesi genel sekreter telefon numarası 382 288 21 00

İdari ve mali işler Dairesi Başkanlığı telefon numarası 288 20 33

Öğrenci işleri telefon numarası 288 20 39

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı telefon numarası 288 20 21

Personel Daire Başkanlığı telefon numarası 288 20 46

Sağlık Kültür Daire Başkanlığı telefon numarası 288 28 10

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 21 11

yapı işleri ve teknik Daire Başkanlığı 27 65

Fen Edebiyat Fakültesi telefon numarası 21 21

Mühendislik Fakültesi 23 00

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi telefon numarası 2223

Aksaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi telefon numarası 288 24 01

Aksaray Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi telefon numarası  29 26

İslami İlimler Fakültesi telefon numarası 288 28 28

Aksaray Üniversitesi Turizm Fakültesi 20 63

Sağlık Yüksekokulu 25 30

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 26 47Aksaray Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi Hakkında 

Aksaray Üniversitesi’nin Misyonu Evrensel değerler ışığında bilimsel özerkliğe sahip olarak kültür teknoloji bilim ve sanat birikimlerini kullanarak Türkiye’nin geleceği için çağdaş ve üstün yetenekli bireyler yetiştirmek hizmet ve Eğitim Araştırma konularında topluma yararlı görevler üstlenmek.

Aksaray Üniversitesi’nin vizyonu ise bütün eğitim camiası yani öğretim elemanları öğrenciler araştırmacılar ulusal ve uluslararası ortamda model oluşturmak, övünç duyulan Üniversitesi ile bütünleşmiş önder bir üniversite personeli olmak.

Aksaray Üniversitesi adresi

Adana yolu üzeri E90 karayolu Aksaray

şeklinde yazılmalıdır.

Aksaray Üniversitesi’nin logosu içerisinde Hasan Dağı, Tuz Gölü bulunmaktadır. Amblemin içinde volkanik Hasandağı simgeleri ile  Tuz Gölü birleştirilmiş en üstte de bir güneş yapılarak A harfi ortaya çıkarılmaya çalışılmış. Böylece üniversitenin amblemi oluşturulmaya çalışılmış.

Aksaray Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Sizlerde gerekli durumlarda bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Aksaray Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Genç üniversitelerimizden olan ve İç Anadolu’muzun önemli eğitim kurumu Aksaray Üniversitesi ile ilgili görüşlerinizi konu altında tartışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 575 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status