Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı telefon numarasıVatandaşların en çok ilgilendiği bakanlıklardan birisi olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iletişim telefon numarası araştıran insanlara yardımcı olmak için bu yazıyı kaleme aldık.

Aile ve toplum hizmetleri hakkında bilgi almak Çocuk Hizmetleri konusunda bilgi edinmek veya engelli yaşlı vatandaşların hangi hizmetlerden faydalanmak, öğrenmek için siz de Bakanlığı iletişim bilgilerini bilmenizde fayda var.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Kadının statüsünün geliştirmek, sosyal konularda stratejiler hazırlamak için sürekli çalışmalar yapan Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı en çok konuşulan devlet örgütü arasında yer almaktadır. Yurtdışından ülkemize gelen mültecilerin göçmenlerin hizmetleri üzerinde çalışmalar yapan Bakanlığı’nın oldukça yoğun çalışmaları bulunmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı telefon numarası farklı telefon hatları ile hizmet vermektedir.

Sosyal destek hattı çağrı merkezi vatandaşların yönlendirilmesi bilgilendirilmesi için çalışmaktadır. Günün her saatinde engelli, çocuk, kadın, şehit yakınları, Gaziler gerekli desteği alabilir.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

ALO 0549 381 0183 numaralı çağrı merkezi de engellilere hizmet vermektedir.

Alo sosyal yardım hattı kaç?

Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından hizmete sokulan Alo 183 sosyal destek hattı ve sosyal yardım hattı alo 144 ihtiyacı olan herkese destek sağlamaktadır.

Sorunu olan vatandaşlara destek sağlayan çağrı merkezi personeli eğitilerek şehit yakınları, gaziler ve zor durumda kalmış vatandaşlara psikolojik ve sosyal hizmet sağlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çağrı merkezi telefon numarası farklı hatlar üzerinden vatandaşlara destek vermektedir. Bakanlığın telefon numarası 0312 705 40 00 fax numarası 0312 705 53 49 olarak aranabilir.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 326 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status