Afyon Kocatepe Üniversitesi telefon numarası 1992 tarihinde yeni bir üniversite olarak hizmete açılan Afyon Kocatepe Üniversitesi telefon numarası iletişim bilgileri hakkında konuklarımıza bilgilendirme yapıyoruz. Öncesinde Eskişehir İktisadi ve ticari ilimler Akademisi’ne bağlı olan Afyon’daki Maliye Muhasebe Yüksekokulu’nun 1974 yılında hizmete başlaması üniversitenin geçmişinin başlangıcı olarak kabul edilebilir. Türkiye’de üniversite sayısının az olduğu geçmiş dönemlerde illerimizde ve ilçelerimizde bulunan fakülteler yüksekokullar kendi illerinde değil de yakın illerdeki büyük şehirlerde bulunan üniversitelere bağlı fakülteler yüksekokulları şeklinde hizmet vermekteydi. Ancak son yıllarda her ilde üniversite açılması anlayışından mütevekkil olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi açıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon ilinde hızla büyük bir gelişme göstererek Türk Yükseköğretim ile hizmet vermeye başladı. Öğrenciler üniversitelerden mezun olarak Türkiye’nin farklı illerinde farklı hizmetlerde görev almaya başladı, memlekete hizmet etmek için aşkla şevkle üniversitelerden mezun olup ülkemizin gelişmesine katkı sağlamaya başladılar.

Afyon Kocatepe Üniversitesi telefon numarası kaç

Eğer üniversite ile ilgili bilgi ihtiyacına düşerseniz bunu telefonla halletmek için AKU Tel no 0 272 228 92 yada 272 228 12 13 olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Kocatepe Üniversitesi fax numarası 72 258 14 17 şeklinde İhtiyaca cevap verebilir. AKU öğrenci işleri telefon numarası 0272 228 11 24 AKU öğrenci işleri fax numarası 272 228 11 85 olarak kullanılabilir.Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi yönetimi yönetim kurulu üniversite senatosu genel sekreter organizasyon hizmetleri şeklinde yürütülmektedir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma hizmetleri veren merkezler Afyonkarahisar ve Batı Anadolu Bölgesi arkeoloji Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi Kocatepe Büyük Taarruz Uygulama ve Araştırma Merkezi kariyer danışmanlık eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Veteriner Sağlık ve uygulama araştırma merkezi Jeotermal mineralli sular ve maden kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi doğa koruma video izleme Uygulama ve Araştırma Merkezi müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi Ahmet Necdet Sezer araştırma ve uygulama hastanesi hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi gıda kontrol Araştırma ve Uygulama Merkezi gibi oldukça geniş kapsamda merkezlere sahiptir. Afyon Kocatepe Üniversitesi telefonu kaç diye merak edenlere konu hakkında kısa bilgiler verdik.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlük telefon numarası 272 228 10 92 olarak hizmet vermektedir.

 Afyon Kocatepe Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kocatepe Üniversitesi ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İSKİ Telefon Numarası başlıklı makalemizde İSKİ, İski Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve İski Müşteri iletişim tel. Numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 716 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status