Abdullah Gül Üniversitesi İletişim BilgileriÜlkemiz vakıf destekli devlet üniversitesinin ilk modeli olarak 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuştur. Abdullah Gül Üniversitesi Türkiye’nin ilk sanayi yerleşkesinin en büyük dönüşüm projesi olarak eğitime kazandırılması ile Sümer kampüsünde öğrencilerini 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında kaydetmeye başlamıştır. Abdullah Gül Üniversitesi İletişim Bilgileri öğrenciler için çok önemlidir. Üniversitenin diğer kampüsü Mimar Sinan adıyla anılacak olan kampüstür ve inşaatı şu anda devam etmektedir.

Abdullah Gül Üniversitesi Çağrı merkezi telefonu kaç

850 360 0 248

 Araştırma ve eğitime uluslararası kalite de önem veren bir kurum olması hedeflenen üniversite farklı bir tasarım olarak da ortaya çıkmış. Abdullah Gül Üniversitesi destekleme vakfı tarafından 13 temmuz 2011 tarihinde kurularak etkin bir biçimde çalışmalara devam edilmektedir. 

Bu vakfın 3 esas amacı vardır; birincisi öğrencilerini ödüllendirmek ve desteklemek, ikincisi idari personel akademik personelin ekonomik ve sosyal olarak ihtiyaçlarını karşılamak, üçüncüsü de eğitimi fiziki ve teknolojik donanım sayesinde araştırma ve uygulama yaparak en üst seviyeye çıkarmaktır.

Abdullah Gül Üniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi telefon numarası kaç

352 224 88 00 – 02 – 03

850 360 0 248

Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı’na destek olanlar arasında şu isimler bulunmaktadır; 

Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Taner Yıldız, Hamdi Akın, Mustafa Çelik, Saffet Arslan, Emin Bayraktar, Hüseyin Bayraktar, İzzet Bayraktar, Hacı Hoydak, Memduh Büyükkılıç, Süleyman Çetinsaya, Murat Dedeman, Ali Doğramacı, Ahmet Kamil Erciyas, Mehmet Macit Gül, Mehmet Emre Gül, Ahmet Münir Gül, Rifat Hisarcıklıoğluoğlu, Mehmet Fatih Karamancı, Candan Karlıtekin, Ali Kibar, Necati Kurme, Yaşar Küçükçalık, Recep Mamur, Halit Narin, Ali Rıza Özderici, Mehmet Özhaseki, Tuncay Özilhan, Yılmaz Öztaşkın, Güler Sabancı, Ali Sabancı, Mehmet Sarımermer, Ferit Şahenk, Mehmet Saim Tekelioğlu, Bekir Yıldız.

Abdullah Gül Üniversitesi en çok üzerinde durduğu konuların başında ingilizce eğitimidir. Bu nedenle anadili ingilizce olan diğer ülkelerin dil öğretim ortamları ile oturarak fakülteler ve öğrenci işbirliği ile başta ingiltere olmak üzere kampüs yaşamının bir parçası olarak farklı kültürlerde öğrencileri kabul etmektedir.Abdullah Gül Üniversitesi tel

Kayseri’de bulunan bu özel üniversitenin taban puanları eğitim şartları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

352 224 88 00 – 02 – 03

850 360 0 248

Üniversitenin en önemli argümanlarından biri ‘iş arayan öğrenci değil, işveren girişimci bireyler yetiştirmek’ olduğunu söylemekte fayda var. Bu sebeple üniversitede uygulamalı atölye çalışmaları yapılacak eğitimin uygulamalı olması, sektörün gelişmesine katkıları sağlanacak, uzun dönemli araştırma stajlar bilimin eşliğinde insanın gelişimine katkı sağlanacak.

Üniversitemiz çok yeni olduğu için fazla tercih edilmekle birlikte 2014 – 2015 akademik lisans öğrenci alan bölümler şöyledir.

 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi:

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği,
  • Endüstri Mühendisliği,
  • İnşaat Mühendisliği,
  • Makine Mühendisliği

Mimarlık Fakültesi:

  • Mimarlık

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi:

  • İşletme

Çok genç bir üniversite olması hasebiyle kontenjanları oldukça azdır. Buna rağmen üniversiteye giriş için gereken taban puanlar da oldukça yüksektir. Yüzde dilimleri olarak da çok düşük yüzde dilimleri ile üniversiteye girme şansı vardır. 

Burs olanakları da mevcut tutulmuştur. Bu üniversiteyi tercih edecek aday öğrenciler arasında ilk 100’e girenlere toplamda 2 bin 300 lira burs verilmektedir. İlk bine girenlere 1800 TL burs verilmektedir. 1000 – 5000 arasında yer alan ve kayıt yaptıran öğrencilere bin 300 lira burs vermektedir. 5000 ile 10000 arasındakiler 1100 lira, 10.000 20.000 arasında tercih eden üniversite olaylara 900 lira burs desteği sağlanmaktadır. 

Burslar öğrencilerin eğitim yaşamları boyunca gelişim desteği amacıyla kariyer desteği başlıkları adı altında verilmektedir.

Ayrıca lisans seçiminde bursların yanısıra bilim insanı olmak isteyenlere kayıt yaptırdığı takdirde puan türüne göre ilk 1000 ile gelen öğrenciler mezuniyet ortalaması 3 buçuk ila 4 arası olmak şartıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans ve doktora eğitim masraflarını karşılama garantisi sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pepsi Cola telefon numarası başlıklı makalemizde Pepsi Cola, Pepsi Cola Müşteri Hizmetleri telefon numarası ve pepsi kola telefonu kaç hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 661 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status