RTÜK iletişim merkezi telefon numarasıTürkiye’de yayın yapan televizyon ve radyo kanalları  RTÜK iletişim merkezi telefon numarası tarafından denetlenmektedir. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu şikayet hattı vasıtasıyla izleyici ve dinleyicilerin görüş, düşünce ve şikayetlerine değer vermektedir. Her türlü görüş ve önerilerinizi kurulun yetkili birimlerine iletme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için ister mesaj yoluyla ya da isterseniz telefonla görüşlerinizi iletebilirsiniz. Televizyon ve radyolarda yayınlanan reklam, program, haber… her türlü yayın için herhangi bir ihlal, kaçak yayın ya da Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na uygun olmayan beyanlar, ahlaksızlık, tüketiciyi yanıltıcı bilgi veren yayın ya da reklamlar… aklınıza gelebilecek her türlü konuda şikayet etme hakkınız bulunmaktadır.

RTÜK NE İŞ YAPAR?

Gerekli üst kurullar sizin yaptığınız şikayeti, öneriyi, teklifi, dikkate alır ve size gerekli bilgiyi iletir.

RTÜK şikayet hattı kaç?

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun gerekli bildirimlerde bulunmak için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. RTÜK başkanlık makamı, üst kurul üyelerine ulaşabilirsiniz. Bölge temsilciliklerine ulaşabilirsiniz. E Posta yoluyla sadece bireysel başvurular yapılabilir.

RTÜK

RTÜK

Radyo Televizyon Üst Kurulu telefon numarası kaç?

Yönetmelikler, kanunlar, yönergeler ile belirlenen usüllerle çalışan RTÜK sadece kendi başına karar vermiyor, aynı zamanda izleyici ve dinleyicilerin şikayeti üzerine yayın yapan kuruluşlar izin şartlarını yerine getirmezse ya da ihlal ederse kanunda belirtilen yayın ilkelerine esaslarına aykırı yayın yaparsa, uyarı alır ya da yayında açık bir şekilde yaptığı yanlıştan dolayı özür dilemesi beklenir. Bu talep yerine getirilmediği takdirde ihale konu olan program sebebiyle 1 ile 12 arasında yayın durdurulur. Yayın yasağı gelen program yerine aynı saatte reklam alınmadan ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının hazırladığı kültür, eğitim, kadın, trafik, çocuk hakları, ahlak gelişimi, zararlı alışkanlıklarla mücadele, Türk dilinin kullanımı ile ilgili ya da belgesel programları devreye girer. Radyo Televizyon Üst Kurulu Türk aile yapısına aykırı, toplumun milli ve manevi değerlerine tezat teşkil eden her türlü yayın haber reklam program akışına izin vermez.RTÜK NİÇİN ARANMALIDIR?

Siz de seyirci olarak şikayet edilme değeri taşıyan program, reklam, eser ile ilgili şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için RTÜK iletişim merkezini arayabilirsiniz.

RTÜK iletişim merkezi telefon numarası kaç?

RTÜK iletişim merkezi telefon numarası 444 1 178 sizlerin seyirci ya da dinleyici olarak sorumluluğumuzu da kabul ediyor ve sizin her türlü beğeni istek görüş ve şikayetler bize değer veriyor. Bu sebeple Türkiye’nin neresinde olursanız olun 444 1 178 numaralı RTÜK iletişim hattını arayabilirsiniz.

RTÜK iletişim hattı ücretli midir?

444 ile başlayan numaralar şehir içi arama bedeli ile ücretlendirilir. Seyirciler de dinleyiciler de her türlü yayınla ilgili görüşünü beğenisini isteğini şikayetini RTÜK izleyici temsilcisine iletmeden önce ilgili yayın kuruluşunun izleyici temsilcisine iletirse oto kontrol sistemiyle daha gerçekçi ve düzenli bir çalışma sağlanacaktır. RTÜK iletişim hattını aramaktan çekinmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan İSKİ Telefon Numarası başlıklı makalemizde İSKİ, İski Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ve İski Müşteri iletişim tel. Numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 1131 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Fatma S.Gündoğdu dedi ki:

    Biz izleyicileri akılsız zannediyorlar diziler reklam arasından sonra izlediğimiz şeyleri tekrar izletip zaman kazandıklarını sanıyorlar. Biz izleyici olarak bundan şikayetçiyiz.

  2. Şenay dedi ki:

    Meraba tv proğramları na kısıtlama getirilmesini istiyoruz turk aile gelenek g9reneklere ters evlilik proğramları ve ona benzer evlilik yarışma proğramları toplumun piskolojisini kötü etkilemekte çocuklar gençler için daha eğitici eğlenceli aile yapımıza uygun proğramlar yayınlanamazmı biz turk halkı olarak bunaldık bir hababam sinifi,şener şen filmleri hala izlenebiliyorsa kalite ve samimiyetinden eski trt gezelim görelim gibi kaliteli proğramları görmek istiyoruz saygılarımla gereğinin yapılacağını umuyorum rica ediyoruz turt
    K halkı olarak

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status