19 Mayıs Üniversitesi Hakkında1975 yılında Karadeniz Bölgesi’nde sosyal, kültürel ve ekonomik hayatın renklenmesi amacıyla kurulan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi önemli devlet üniversiteleri arasındadır. Bizler de Eğitim Kurumu ile ilgili bilgi almak isteyen kişilere iletişim bilgileri eğitim faaliyetleri hizmetleri hakkında yaptığımız araştırmaya paylaşıyoruz. 19 Mayıs Türk milletinin makus tarihini yendiği önemli tarihlerden birisidir. Bildiğiniz üzere Osmanlı Devleti’nin düşmanlar tarafından paylaşılmak amacıyla işgal edilmesi sonucunda en son elde kalan Anadolu topraklarını kurtarmak için Samsun’a giden Mustafa Kemal Atatürk bu ateşin kıvılcımını 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakmıştır. Bu tarihin Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edildiği herkesin malumudur. Bugünlerde sıkça dilimize doladığımız ve ikinci Kurtuluş Savaşı olarak kabul edilen 15 temmuzdaki darbe girişimine karşı göğsünü siper eden halkın birinci Kurtuluş Savaşı’nın başlatıldığı yer Samsun’dur.

İşte o günün anısına açılan Yüksek Öğrenim Kurumu 19 Mayıs Üniversitesi unutulmaması gereken önemli tarih ve bu tarihin sembolü üniversitedir.

19 Mayıs Üniversitesi

Üniversitede şu anda bir tane konservatuvar, iki tane Yüksekokul, 5 tane enstitü, 13 tane Meslek Yüksekokulu, 20 tane fakülte ve 24 tane Uygulama ve Araştırma Merkezi bilimsel çalışmalara destek vermektedir. Bu köklü üniversitemiz dünya genelinden bünyesinde barındırdığı 2500 civarındaki uluslararası öğrencileriyle bir dünya üniversitesi olma yolunda var gücüyle çalışmaktadır. On Dokuz Mayıs Üniversitesi‘nde akademisyen sayısı da oldukça fazladır. Alanında uzman tecrübeli öğretim kadrosu ile bünyesindeki öğrencilere lisansüstü lisans ve önlisans düzeyinde Eğitim Öğretim Veren Kurumda 55 bin civarında öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin yetişmesi amacıyla 2500 dolayında akademik personel ve 4 binden fazla idari personel ile 40 yıllık tecrübey gelecek kuşaklara aktarmaktadır.19 Mayıs Üniversitesi

19 Mayıs Üniversitesi

19 Mayıs Üniversitesi iletişim bilgileri

19 Mayıs Üniversitesi telefon numarası 0362 312 19 19 olarak hizmet vermektedir. Faks numarası 0362 457 60 91 Eğitim kurumunun adresi Kurupelit Kampüsü Atakum Samsun

Eğitim Kurumu ile ilgili Merak ettiğiniz konularda ya da hizmetleri hakkında bilgi almak üniversiteyi tanımak akademik takvim, öğrenci toplulukları, Burs fırsatları, Öğrenci Değişim programları, uzaktan egitim gibi aklınıza gelen her konuda bilgi almak amacıyla 19 Mayıs Üniversitesi santral telefon numarası 0362 312 19 19 numaralı telefonu arayarak gerekli desteği alabilirsiniz. Üniversitede hemen hemen her ihtiyaca cevap verecek olan bölümler mevcuttur.

19 Mayıs Üniversitesi Erişkin Hastanesi

Üniversitenin Erişkin Hastanesi elektronik ortamdan randevu alınarak sizlere gerekli sağlık yardımını yapmaktadır 19 Mayıs Üniversitesi Erişkin Hastanesi randevu telefon numarası 0362 312 19 55 numaralı çağrı merkezi aracılığı ile alınabilmektedir. 1978 den beri Modern Tıp kullanılarak teşhis ve tedavi hizmetleri sunan hastane bölgenin önemli sağlık kuruluşudur.

19 Mayıs Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Karadeniz Bölgesi’nin köklü yükseköğrenim kurumu hakkındaki görüş öneri eleştiri istek temenni ve dileklerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 497 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status