Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Hakkında1883 yılında resmi ressam Osman Hamdi Bey öncülüğünde Sanayi-i Nefise Mektebi olarak kurulan ve Güzel Sanatlar Akademisi olarak 1928 yılında eğitim öğretim hayatına devam eden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türkiye’nin güzide eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Ülkemizde ilk kez güzel sanatlar adı ile eğitime başlamış ilk yükseköğretim kurumu özelliği taşıyan Mimar Sinan Üniversitesi  1969 yılında devlet güzel sanatlar akademileri kanunu ile bilimsel özet bir kimliğe kavuşmuştur. Daha sonra 1982 yılında kurumun adı Mimar Sinan Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu tarihten beri pek çok ünlü sanatçıya ev sahibi olan ve farklı dönemlerde önemli hasarlar gören kurum her şeye rağmen bugüne kadar varlığını sürdüren önemli sanat merkezlerimiz arasında sayılar, gösterilir. 1953 yılında yanma sebebiyle restore edilmiş ve yeniden eğitim öğretime açılmış olan akademi 1959 yılında öğrenci seçme sınavı neticesinde öğrenci almaya başlamış ve öğrenim ki sırasıyla 5 yıl olarak belirlenmiş.

 İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iletişim bilgileri

Bu güzide kurulumuzda iletişime geçmek daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 0212 252 16 00 numaralı telefon numarasını kullanmaları gerekmektedir. Üniversitenin Bomonti yerleşkesi Tophane’de bulunmaktadır. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yakından takip edilerek gerekli bilgileri zamanında alabilirsiniz.

Örneğin, en son kuruma yetenek sınavı ile yerleştirme sonuçları duyurulmuş bu konu hakkında bilgi almak kesin sonuçlar ve yedek sitelere ulaşmak için kurumun resmi web sitesini incelememizde yarar var.Güzel Sanatlar Üniversitesi

Güzel Sanatlar Üniversitesi

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Eğitim öğretim faaliyetleri, öğrenci işleri, personel işleri, kampüste yaşam, aday öğrencilerin bilmesi gerekenler, akademik takvim ya da diğer aklına gelebilecek her türlü merak edilen konular için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi telefon numarası 0212 252 16 00 numaralı iletişim kanalını kullanıp gerekli bilgileri alabilirsiniz. Üniversitenin sanata yönelik oldukça ilgi çeken ve etkili bölümleri olduğunu sizler de tahmin edersiniz. Konservatuarlar, geleneksel Türk sanatları, sinema televizyon gibi birimlerin telefon numaraları ve adresleri farklıdır.

Konservatuarlar hakkında bilgi almak iletişime geçmek için 0212 260 10 50

Geleneksel Türk sanatları ile iletişime geçmek için 212 245 23 61

Sinema televizyon bölümü ile iletişime geçmek için 212 274 98 70

Tophane-i Amire yerleşkesi telefon numarası 212 243 20 48

Bomonti yerleşkesi telefon numarası 212 246 0011

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fındıklı yerleşkesi telefon numarası 212 252 16 00

olarak hizmet vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiye’nin ve İstanbul’un köklü ve saygın sanat üniversiteleri sıralamasında en üstte yer alan kurum ile ilgili görüş, öneri, düşünce, eleştirilerinizi konu altında paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 473 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status