Hacettepe Üniversitesi Hakkında1958 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Türkiye’nin çok köklü üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi tarihçesi, eğitim faaliyetleri, iletişim bilgileri hakkında sizlere bilgilendirme yapacağız. Sürekli olarak gelişim göstererek bünyesine önemli fakülteler bölümler birimde açarak hızla yoluna devam eden Eğitim Kurumu Başkent Ankara’da Türk gençliğinin önemli tercihleri arasında yer almaktadır. Hacettepe Üniversitesi taban puanları öğrencilerin en çok merak ettiği konular arasındadır.  Sağlık, fen bilimleri ve eğitimi yönelik çalışmaları ağırlıklı bir şekilde devam etmektedir. Şu anda 104 tane Araştırma ve Uygulama Merkezi, beş tane meslek yüksekokulu, bir tane konservatuvar, iki tane yüksekokul, 14 tane enstitü ve 14 fakülte ile Türkiye’nin söz sahibi yükseköğretim kurumları arasındadır.

Hacettepe Üniversitesi iletişim bilgileri

Resmi kuruluş tarihi 1967 olarak kabul edilen kurumun Beytepe santral telefon numarası 0312 305 50 50 Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye santral telefon numarası 0312 305 50 00 olarak hizmet vermektedir Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenim dili başta Türkçe olmak üzere Almanca, Fransızca, İngilizce olarak devam etmektedir. Devlet Üniversitesi olarak Sıhhiye, Beytepe, Polatlı, Beşevler ve Sincan olmak üzere beş ayrı yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Hakkında

Hacettepe Üniversitesi’nin ana kampüsü Ankara şehir merkezinde bulunan Sıhhiye yerleşkesidir. Hacettepe Üniversitesi’nin akademik personel sayısı 3700 civarındadır, aktif öğrenci sayısı ise yaklaşık 50 bindir.Hacettepe Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Siz de geleceğe yönelik planlarınızı gerçekleştirmek için önemli bir devlet üniversitesinde ücretsiz olarak yükseköğrenim faaliyetlerinden faydalanmak istiyorsanız Hacettepe Üniversitesi taban puanları hakkında bilgi sahibi olun ve buna göre hazırlıklarınızı yapın. Teknoloji, bilim, işitsel ve görsel sanatlar konusunda önemli araştırmalar yürüten aynı zamanda gelişime ve değişime açık olan bireyler yetiştirmeyi, toplum yararına hizmet sunmayı görev edinen bireyler yetiştirmek için çabalayan Hacettepe Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 0312 305 50 00 numaralı telefonla merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Ankara’da geleceğin bilim insanlarına yönlü vermeyi ilham verici bir dünya markası olma yolunda hem personel hem öğrencisi ile gurur duyulan bir kurum olmayı hedefleyen Hacettepe Üniversitesi’nin temel değerleri arasında katılımcılık, estetiklik, sürdürülebilir ve çevreye saygılı örnek olan doğa içerisindeki değerlere saygı gösteren duyarlı kişiler yetiştirmek, öngörülü olmak buna göre pozisyon almak sayılabilir.

Hacettepe Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz

Gençler arasında espirili anlatımları bulunan Yüksek Öğrenim Kurumu ile ilgili görüş, öneri ve eleştirilerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Üniversitesi İletişim Bilgileri başlıklı makalemizde Giresun Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Giresun Üniversitesi Hastanesi randevu telefon numarası ve Giresun Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 555 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status