Gebze Teknik Üniversitesi HakkındaÜlkemizin Sanayi Devrimi’nde gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulan Gebze Teknik Üniversitesi hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden bu kurum 1992 yılında kurularak tecrübe birikimlerinin korunması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kurulmuş akademik kadrosu, donanımlı personeli, güçlü altyapısıyla Türkiye’nin en büyük bilim üssü olmak için ülkemizin gelecek bilim insanlarının yetiştirmek amacıyla hizmet vermektedir. Gebze Teknik Üniversitesi ülkemizin sanayi merkezi olarak kabul edilen Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan önemli kilit noktasında kurulmuştur. Yalova, Bursa, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’a birer saat uzaklıkta olan ve toplamda yaklaşık 20 milyon nüfusun kalbi konumunda olan Yüksek Öğrenim Kurumu aynı zamanda Türkiye’nin önemli havalimanlarından Sabiha Gökçen’e 15 dakika uzaklıktadır.

Gebze Teknik Üniversitesi iletişim bilgileri

Siz de geleceğin bilim insanları arasında yerinizi almak istiyorsanız üniversitede kendimize uygun bir yer edinmeye çalışın. Elbette bu işler telefonla randevu alarak değil, ortaöğretim düzeyinde iken düzenli ders çalışarak yüksek puan alarak Gebze Teknik Üniversitesi taban puanlarını aşarak halledilir. Ancak bizler sizler için yaptığımız araştırma sonucunda kurumun ulaşım ve iletişim bilgilerini sizlere kısaca hatırlatalım. İhtiyacımız olduğu durumlarda arayabilirsiniz, gidebilirsiniz, gezebilirsiniz.

Gebze Teknik Üniversitesi telefon numarası

Gebze Teknik Üniversitesi telefonu 0262 605 10 00 numaralı çağrı merkezi olduğunu not etmelisiniz. Teknik üniversitenin adresi ise Gebze Teknik Üniversitesi 41400 Gebze Kocaeli şeklinde yazılabilir. Öncesinde sadece lisansüstü öğrenci kabul eden Yüksek Öğrenim Kurumu sonrasında farklı programlar açarak lisans düzeyinde de öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Geleceğin bilim insanlarının burada şekilleneceğini sizlere hatırlatalım.Siz de Türkiye ve dünya için kendinizi önemli görüyorsanız bu kurumda eğitim almak zorundasınız.

Gebze Teknik Üniversitesi

Gebze Teknik Üniversitesi

Gebze Teknik Üniversitesi’nin akademik birimleri

Mühendislik fakültesinde yer alan programlar; Bilgisayar Mühendisliği, Biyomühendislik, Çevre mühendisliği, Elektronik Mühendislik, Endüstri mühendisliği, İnşaat mühendisliği, Jeodezi ve fotogrametri, kimya, makine malzeme bilimi mühendisliği

Temel bilimler fakültesinde; Endüstri ürünleri tasarımı programı yer almaktadır. İşletme fakültesinde iktisat, işletme

Mimarlık fakültesinde Şehir ve Bölge Planlama geri güzel birimler yer almaktadır. Gebze Teknik Üniversitesi’nin enstitüleri enerji teknolojileri bilişim teknolojileri nanoteknoloji sosyal bilimler fen bilimleri olarak sayılabilir rektörlüğe bağlı olan bölümler ise Yabancı Diller, Türkçe, Enformatik, Beden Eğitimi ve Spor bölümleri

Gebze Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası

Barınma ve yurtlar hakkında bilgi almak, engelli öğrenci birimi hakkında destek almak, Erasmus programı ile ilgili konular hakkında bilgi edinmek, Gebze Teknik Üniversitesi Türkiye yeterlilikler çerçevesi ve bununla paralel uygulanan Avrupa Kredi Transfer Sistemi çalışmaları hakkında bilgi almak öğrenci işleri ile ilgili yaşadığınız sorunlar problemlerin çözümü için destek almak amacıyla Gebze Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 0262 605 10 00 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi telefon numarası başlıklı makalemizde Ağrı Dağı Üniversitesi telefon numarası kaç, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Ağrı Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.Bu yazı 559 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook’ta bizi bulun

DMCA.com Protection Status